Birçok Faydası Olan Brokolinin Bir Faydası Daha Bulundu

Birçok Faydası Olan Brokolinin Bir Faydası Daha Bulundu

Kalp ve damar hastalıklarının yanı sıra kansere ve kireçlenmeye de olumlu yönde etkileri olan brokoli; hava kirliliğine karşı da koruyor. Hafızayı güçlendiren brokolinin böylece bir faydası daha keşfedilmiş oldu.

Çin’de yer alan Qidong Kanser Enstitüsü ve ABD’deki Johns Hopkins Üniversitesi bilim adamları tarafından birçok vitamin bakımından zengin olan brokoli hakkında geniş çaplı bir inceleme yapıldı. Daha önce brokolinin kalp ve damar hastalıklarına, kansere ve kireçlenmeye iyi geldiği biliniyordu. Bunun yanı sıra; hafızayı güçlendirici ve bunamayı önleyen etkisi de yine saptanmıştı. Qidong Kanser Enstitüsü’nden ve Jonhs Hopkins Üniversitesi’nden bir grup bilim adamının yaptığı araştırmalar neticesinde de bu kez brokolinin hava kirliğinin etkilerini azalttığı açığa çıktı. Hava kirliliğine karşı koruyucu etki yapan brokoli; A vitamini, B vitamini, C vitamini, magnezyum, demir ve potasyum bakımından da oldukça zengin bir bitkidir.

Brokoli Hava Kirliliğine De İyi Geliyor

Hava kirliliği nedeni ile vücutta meydana gelen tortuların kolay bir şekilde vücuttan atılmasına olanak sağlayan brokoli; böylece yeni bir faydasıyla da insanların karşısına çıktı. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucu ortaya çıkan bu sonuç; brokolinin ne kadar faydalı bir bitki olduğunu da bir kez daha gösterdi.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Bel ve Boyun Fıtığı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir