Bağlıca Koltuk Döşeme

Bağlıca Koltuk Döşeme

Koltuk Döşeme Nedir, Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Koltuk döşeme; maliyet, manevi değerler ve daha pek çok nedenden dolayı yeni mobilya satın almadan mobilyalarını yenilemek isteyenlerin birincil tercihi oluyor. Peki koltuk döşeme nedir, ne zaman koltuk kaplama hizmetine ihtiyaç duyulur? Gelin birlikte mobilya döşeme uygulamalarını ve avantajlarını inceleyelim.

Koltuk Döşeme Nedir?

Temel olarak koltuk döşeme, imalatçılar tarafından üretilen metal, ahşap veya farklı türde bir mobilya iskeletinin sünger ile kaplanması ve ardından istenilen tasarıma uygun olacak şekilde kumaşla kaplanarak son haline getirilmesi işlemidir. Mobilyaların profesyonel bir şekilde döşenmesi, uzmanlık gerektiren bir uygulamadır.

Koltuk Döşeme Uygulamalarında Hangi Aşamalar Mevcuttur?

Koltuk döşeme firmaları, müşterilerinin mobilyalarını orijinal yapısını bozmadan, ölçüleri birebir uygun olacak şekilde yeniden tasarlamalıdır. Fakat bu tasarımda orijinalden farklı bir renk seçilebilir, farklı bir sünger veya dolgu malzemesi tercih edilebilir. Burada önemli olan müşterinin konforu, istekleri ve mevcut mobilya iskeletine uyumudur. Peki Bağlıca koltuk döşeme hizmeti veren firma, mobilyaları teslim aldıktan sonra hangi döşeme aşamalarını uygular?

  • İşleme ilk olarak eski döşemelerin çıkartılması ve iskeleti kalacak konuma getirilmesiyle başlanır. Diğer tüm çalışmalar bu iskelet üzerinde yapılır.
  • Ardından iskeletin yapısına uygun, belirtilen sertlik ve özellikle sünger veya farklı bir dolgu malzemesi ile kaplanır.
  • Son olarak seçilen kumaş, titiz bir şekilde mobilyaya giydirilir ve son rötuşlar yapılır.
Okunmaya Değer Yazı!  Kışı Şişmanlamadan Geçirmenin Yolları

Koltuk Döşemeye Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Mobilyaların döşenmesi her ne kadar yeni mobilya satın almak kadar maliyetli olmasa da belirli bir bütçe ayrılması gereken bir işlemdir. Halı ve koltuk yıkama gibi senelik veya sezonluk yapılması gereken bir uygulama değildir. Gerçekten ihtiyaç duyulduğu anda, mobilyaların belirli fonksiyonları ve konforu etkilendiğinde yapılmalıdır. Bunun için bir liste oluşturmamız gerekirse, şu durumlarda koltuklarınızı bir döşeme firmasıyla anlaşarak kaplatabilirsiniz:

  • Oturma grubunuzun tasarımı artık eskide kaldıysa ve döşemeleri yıprandıysa,
  • Koltukların süngeri belirli oturma süresi sonunda artık istenilen konforu sağlamıyorsa,
  • Koltuklarınızın döşemesindeki çıkmayan lekeler dolayısıyla,
  • Evcil hayvanlar nedeniyle koltuk döşemeleri zarar gördüyse,
  • Odayı yeniden dekore etmek istediğinizde, diğer mobilyalara ve evin dekorasyonuna uygun olması istenen durumlarda,
  • Koltuk stilini, dikişini veya rengini değiştirmek istediğinizde,
  • Eski koltukları yenilemek yerine daha düşük maliyetle yeni bir görünüm kazandırmak istendiğinde.

İyi bir koltuk, kanepe döşemesi skloyoz hastalığına da iyi gelmektedir. ortopedik döşemelere Skolyoz rahatsızlığı olan kişilerde rahatlama ve hastalığın gerilemesi de görülmektedir.

Koltuk Döşeme Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Eskiyen mobilyalarınızı yenilemek için bir döşeme hizmeti arayışına girdiğinizde, firmaların değişen fiyat teklifleriyle karşılaşabilirsiniz. İşçilik, malzeme kalitesi, imalat teknolojisi ve daha pek çok kriter firmaların sunduğu fiyatlar üzerinde belirleyici faktörlerden bazılarıdır.

Koltuk döşeme fiyatları, yeni mobilya satın alma maliyetlerine kıyasla oldukça düşük olsa da profesyonel bir çalışma gerektiren, kapsamlı bir hizmettir. Koltuklarınızın yüzey alanı, tercih ettiğiniz kumaş türü, dikiş yapısı, süngerin yüksekliği ve sertliği gibi özellikler de bu koltuk döşeme fiyatlarını etkilemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir