Prof. Dr. İnanç Önerdi: Portakal Suyu İle Gripten Kurtulun

Prof. Dr. İnanç Önerdi: Portakal Suyu İle Gripten Kurtulun

Ülkemizde son dönemde yaygın olarak artmaya başlayan grip vakalarına karşı Prof. Dr. İnanç vatandaşlara Portakal Suyu İle Gripten kolay bir şekilde kurtulabileceğini söyledi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı olarak tanıdığımız Prof. Dr. Neriman İnanç, grip salgını ile merak edilen konulara da yanıt verdi. Son dönem de yaygın olan grip vakalarına karşı eğer ki vatandaşların da bir an önce korunması isteniyorsa o zaman en önemli yapacakları işin ise bol bol günlük periyot zarfı içerisinde portakal suyu içmeleri olacaktır diyerek sözlerine ekledi

Portakal Suyu Gribe İyi Geliyor

Hayati tehlike faktörünü de barındıran grip salgını için en iyi korunma yollarından birisinin de c vitamin deposu olarak bilinen portakal suyunu tüketmek olduğunu söyledi. Buna göre artık bol bol portakal suyu tüketerek gri salgına karşı en iyi şekilde mücadele etmek de kolay olacak. Beslenme başkanı İnanç kış aylarında gripten korunmak için içeriğinde bol miktarda C vitamini bulunan portakal suyunun mutlaka en az 1 bardak olmak şartıyla içilmesini önerdi. Özelllikle çocukları bünyeleri daha zayıf olduğundan dolayı anne ve babaların bu konuda dikkatli olmasını uyardı.

 

 

 

 

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Çocuklarda Diş Travmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir