İstanbul Burun Estetiği 5 Soru Cevap

Bu yazımızda sizlerle istanbul burun estetiği hakkında en merak edilen soruların, yaptığımız araştırmalar sonucu ortaya çıkan cevaplarını paylaşacağız. Bütün okuyucularımızın meraklarını dindirmek dileğiyle iyi okumalar dileriz.

Kimler Burun Estetiği Yaptırmalıdır?

Öncelikle en çok sorulan soruların başında gelen, “burun estetiği olmama gerek var mı?” ya da “burun estetiği yaptırmalı mıyım?” diye devam eden “kimler burun estetiği yaptırmalıdır?” sorusunu kısaca şu şekilde cevaplayabiliriz. Birtakım durumlarda yaş olarak 17 beklenmelidir. Ayrıca burun şekli kalıtsaldır ve burun estetiği yaptıracak kişi kimsenin etkisi altında kalmadan bu operasyonu geçireceğine kendisi karar vermelidir. Asla ve asla unutulmaması gereken ise gerçek dışı, hayali beklentilerin yerine getirilemeyecek oluşudur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği hastanede, genel anestezi altında estetik veya plastik cerrahi uzman ile yapılmaktadır. Ameliyattan önce anestezi uzmanı doktor tarafından testler gerçekleştirilecek olup, ardından ameliyat yaklaşık olarak 1-2 saat sürecektir. Açık veya kapalı burun estetiği gerçekleştirilebilir. Bu 2 yöntemden biri olan kapalı burun estetiği ile gerçekleştirilen operasyon sonucunda kesik ve dikiş izi bulunmaz.

Burun Estetiği Olduktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Burun estetiği sonrasında erken ve geç dönemde dikakt edilmesi gereken birtakım etkenler bulunmaktadır.

  1. Burun estetiği sonrası erken dönemde kan sulandırıcı kullanılmamalıdır.
  2. ilk aylarda burun travmaya maruz kalmamalıdır.
  3. İlk 2 ay sauna ve solaryum gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.
Okunmaya Değer Yazı!  Sivilcelerden Kurtulmanın 10 Yolu

Uzun vadede ise burun estetiği olmuş bir kişi normal yaşamına herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan devam edebilir. Spor ve fiziksel aktivitelerde bulunabilir.

Burun Yeni Görüntüsüne Ne Zaman Kavuşur?

Burun estetiğinin ardından atel alındıktan sonra aslında burnun yeni kimliği ortaya çıkmaktadır. Ancak asıl olarak son haline kavuşması yaklaşık 6 ay ile 12 ay arasında bir süre almaktadır. Bu süre boyunca burun travmalardan korunmalıdır.

Komplikasyonlar Nelerdir?  Komplikasyon Oluşması Durumunda Neler Yapılır?

Burun estetiği sonucunda çok nadiren de olsa gerçekleşebilmektedir. Bu komplikasyonlar, nefes alıp-verme zorluğu gibi veya şekil bozukluğu gibi sonuçlar doğurabilmektedir. Bu tip komplikasyonlar sonucunda revizyon rinoplasti denilen operasyon ile sorunlar düzeltilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir