Solgun Cilt Nasıl Parlak Haline Getirilir?

Farklı nedenlerden dolayı, zaman içerisinde cilt bazen solgun görülebilir. Bu görüntü, bazen fazlasıyla can sıkıcı olabilir.

Cildimiz bazen olduğundan solgun görülebilir. Bakımsız ve cansız bir cilt, kişiyi ileride mutsuz edebilir. Çevreden alınan olumsuz tepkiler moral bozabilir. Makyaj yapılmamış bakımsız ve solgun bir cilt nasıl canlı ve parlak hale getirilir? Bu yazımızda açıklamaya çalışacağız.

Solgun Cilt Nasıl Parlak Haline Getirilir?

Cildin solgun görünmesi bazen olabilir. Bakımsız ve cansız bir cilt nasıl daha parlak ve daha canlı hale getirilebilir. Bunun için farklı yöntemler vardır. Bu yöntemleri aşağıda kısaca açıklamaya çalıştık.

Solgun Cilt Nasıl Parlak Haline Getirilir
Solgun Cilt Nasıl Parlak Haline Getirilir
  • Limon suyu yöntemi

Cildin daha taze ve canlı görünmesi için limon suyu etkilidir. Limonda bulunan sitrik asit, cilt için oldukça faydalıdır. Bir pamuğa limon biraz sıkılır ve cilde masaj yapar biçimde uygulanabilir.

  • Kırmızı soğan

Cilt iyileşmesi için etkili bir yöntemdir. Bu yöntem soğan sütüdür. Kırmızı soğan, mutfak robotundan geçirilir. Ardından püre haline gelen karışım, cilde 15 dakika kadar sürülür ve bekletilir. Ardından cilt temizlenir. Ciltteki lekeler ve sivilceler giderilmekle birlikte solgun cilt daha canlı bir hale gelir.

  • Süt yöntemi

Sütün içerisinde bulunan laktik asit, cildin yumuşamasına yardımcı olur. Ciltteki ölü hücreler giderilmiş olur. Süt banyosu dediğimiz geçmişten günümüze kadar gelen etkili yöntemler sayesinde sütün cilde verdiği yumuşaklık ve güzellik bilinmesi gereken bir gerçektir.

Okunmaya Değer Yazı!  Boyun Fıtıkları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir