Şekeri Düşüren Doğal Yiyecekler

Diyabet hastası iseniz; yüksek olan kan şekerinizi doğal yoldan düşürmeyi bilmek önemlidir. Çünkü şunu unutmamak gerekir ki; bu hastalıkta hayatınızda denge içinde olması gerekli üç temel faktörden biri diyettir. Diyetiniz üç temel faktörden biri ise kan şekerimizi dengelemek bizim elimizdedir. Yeter ki bu doğal yiyecekleri tanıyalım, ne kadar alacağımızı bilelim.

Şekeri Düşüren Doğal Yiyecekler

Başlıcaları;

  • Su
  • Kuşburnu Marmelatı
  • Bakla
  • Şifalı Sular
Şekeri Düşüren Doğal Yiyecekler
Şekeri Düşüren Doğal Yiyecekler

Bu Su Harika

Bir su var ve bu suyu düzenli, istenilen ölçülerde aldığınızda kan şekerinizi düşürüyor. Bu harika suyun sağlığımıza ilişkin daha birçok sayısız faydası var. Bahsedilen bu harika su, kekik suyudur. Kekik suyu kekiğin özel üretim yerlerinde distilasyonu ile özel hazırlanan sudur. Kekik suyunu şeker hastaları sabah ve akşam birer tatlı kaşığı bir bardak suyun içine katıp içmelidirler.

C vitamini deposu Kuşburnu Marmelatı

Doğal şeker eklenmeden yapılan kuşburnu marmelatı da şeker hastalarının vazgeçilmezi olmalıdır. Sadece kan şekerini düşürmek değil bunun yanında sağlık açısından birçok faydası olan bu marmelattan denemeniz gerekli. Kuşburnu marmelatını kendiniz yapamayacaksanız piyasada satılan şekersiz olanlardan tercih edilmelidir.

Hap Gibi Yutulacak Bir Bakla ve Bir Karışım

Bu bakla acı bakla diğer adıyla yahudi baklasıdır. Bu bakladan günde en fazla bir tane almak yeterlidir. Şeker hastası acı baklayı haşlayıp hap gibi yutarsa sonra görecek ki şekeri normal düzeye inmiştir. Bu yolu denemek istemez iseniz karışımı deneyebilirsiniz. Karışım toz bir karışım; içinde eşit miktarda güzel baharatların olduğu karışımı bir kase yoğurtla karıştırıp yerseniz kan şeker düzeyiniz düşer.

Okunmaya Değer Yazı!  Saç Dökülme Sebepleri Nelerdir ?

Şifalı Sular Hazırlayın

Şifalı suyu iki farklı şekilde hazırlayabilirsiniz. Bu sulardan her ikisi de kan şekerinizi normal düzeye indirecektir. Bir litre suyun içine bir çubuk tarçın atın sonra bir tane limonu kabuğuyla birlikte ince ince dilimleyip bu suyun içine atın sonra da ağzını kapatıp 12 saat süreyle bekletin. Bundan sonra sabah akşam bu sudan tüketmeniz şeker düzeyiniz için süper yararlı olacaktır. Yararlı sulardan ikincisi ise; lahana suyudur. Lahanayı yıkayıp süzdükten sonra su içinde kaynatıp daha sonra elde ettiğiniz lahana suyunu soğumaya bırakıyorsunuz. Elde ettiğiniz bu lahana suyunu öğün yemeklerinden yarım saat önce bir çay bardağı tüketirseniz şeker düzeyiniz için ideal olacaktır.

One thought on “Şekeri Düşüren Doğal Yiyecekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir