Konya İl Sağlık Müdürü Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Yaptı

Konya İl Sağlık Müdürü Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Yaptı

Sağlık ilişkisine dikkat çekmek adıyla yürüyüş gerçekleşti. Konya da gerçekleşen bu yürüyüşte ise Konya İl Sağlık Müdürü yer aldı.

Konya İl Sağlık Müdürü, sağlığın ebediyet korunması, hastalıkların önüne geçilmesi adına sağlığın teşvik edilmesi gerektiğini de savundu. Özellikle bu yürüyüşün altında yatan temel sebeplerden birisi de insanlarda yeni bir farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. Konya ilk sağlık müdürünün de yürüyüşe katılması özellikle toplum nezdinde farklı bir önem ile karşılanmasına da zemin hazırlamış oldu.

Yürüyüşe Pek Çok Kişi Katıldı

Sağlık, her şeyden önce hayatımızın daha güzel şekilde geçmesi için büyük önem arz ederken bu bilincin korunması gerektiğini düşünen Konya İl Sağlık Müdürü ve beraberinde ki kişilerde yeni bir farkındalık oluşturabilmek adına hemen yürüyüş gerçekleştirmeye de başladı. Yürüyüş sırasında ise Op. Dr. Gökhan Darılmaz, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Bahattin Akyürek, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve Şube Müdürleri ile İlimizde görev yapan Sağlık Çalışanları yerini aldı. Yürüyüşe katılım oranı oldukça fazla oldu. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz bu konuyla ilgili açıklama yaparak ‘’ Yetersiz fiziksel aktivite kardiyovasküler hastalıklar birçok hastalığın ortaya çıkmasının temel anahtardır’’ diyerek sağlığın önemini vurguladı.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Mark ve Chan Zuckerberg İkilisi Hastalıklara Savaş Açtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir