Mark ve Chan Zuckerberg İkilisi Hastalıklara Savaş Açtı

Dil/Languages: Türkçe

Mark ve Chan Zuckerberg İkilisi Hastalıklara Savaş Açtı

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg eşi Priscilla Chan ile önemli bir bilimsel ve sosyal projeye imza atıyor. Zuckerberg ve Chan’ın birlikte kurdukları Chan-Zuckerberg Girişimi (CZI) tarafından yürütülecek proje için 50 milyon dolarlık kaynak ayrıldığı açıklandı.

Hayran Bırakan Proje

2016 Eylül ayında 3 milyar dolarlık bir çek defteri ile başlatılan projenin amacı bilimsel çalışmalara yapılacak uzun vadeli yatırımlarla 21. yüzyılın sonuna kadar tedavisi olmayan hastalık bırakmamak. Böylece hastalıklardan ölümlerin tamamen önüne geçilebilecek. Projenin parçalarından biri olan Chan-Zuckerberg Biohub araştırmalar için 50 milyon dolarlık kaynak sağlandığını açıkladı. Zuckerberg, program kapsamında önümüzdeki 5 yıl süresince onlarca bilim insanına destek olunacağı duyurusunu yaptı. Başvuruda bulunan 700 bilim insanından 47’sinin seçildiği programda 50 milyon dolar destekle bilim adamları hastalıkların tedavileri için önümüzdeki 5 yıl boyunca araştırmalarda bulunacak.

UCF, Berkley ve Stanford üniversiteleriyle ortaklığı bulunan Chan-Zuckerberg Biohub bu oldukça zor olan hedefi gerçekleştirmek için oldukça iddialılar. Titiz bir çalışmayla seçildikleri belli olan 47 kişilik ekibin ise önümüzdeki 5 yıl içinde alacakları yol merakla bekleniyor.

Kaynak: Limithaber.com

Dil/Languages: Türkçe

Okunmaya Değer Yazı!  Şeker Ölçüm Cihazları Ölüm Saçıyor

Hakkında Skolyoz

Okudunuz mu?

Annede Loğusalık Dönemi Nasıl Gelişir

Annede Loğusalık Dönemi Nasıl Gelişir?

Dil/Languages: Türkçe Yeni doğum yapan kadına loğusa, doğumu takip eden ilk 6 haftalık zaman dilimine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir