Diyet Yapanlara Ekmek Uyarısı Yapıldı

Diyet Yapanlara Ekmek Uyarısı Yapıldı

Diyet yapanların birçoğu ekmeği hayatından çıkarıyor. Yapılan en büyük hata da bu noktada ortaya çıkıyor. Zira diyet uzmanları; diyet yapanların kesinlikle ekmekten uzak durmamaları gerektiğini ifade ediyor. Ekmeğin hayatımızda önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yapan uzmanlar; diyet yapanların da yaptıkları bu hatadan dönmeleri gerektiğini belirtiyor.

Diyet yapanların en sık yaptıkları hata; ekmeği hayatlarından çıkarmaları oluyor. Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük; diyet yapanlara birtakım önerilerde bulunarak, ekmeksiz diyet, en büyük diyet hatasıdır diyerek, ekmeğin önemine vurgu yapıyor. Gebze Medical Park Hastanesi diyetisyenleri arasında yer alan Aslıhan Küçük; kilo sorununu çözemeyen kişilerin; metabolizmam mı bozuldu telaşı içerisine düştüklerini söylüyor. Metabolizma vücudun temel işlevlerini sürdürmesi adına harcadığı enerjidir diyen Aslıhan Küçük; yaşın ilerlemesi ile birlikte tabiat kanunu olarak metabolizmanın yavaşlayacağını ifade ediyor. Bu durumun insanları endişeye düşürmemesi gerektiğine de vurgu yapıyor.

 

Metabolizmanın yavaşlamasına karşılık olarak gereksiz hızlandırma çabalarına gidilmemesi gerektiğine vurgu yapan Aslıhan Küçük; metabolizmanın aşırı hızlı ya da yavaş olmasını bir problem olarak belirtiyor. Kas kitlesi direkt olarak kalori yakımı ile doğru orantılıdır diyen Aslıhan Küçük; eğer kas oranı normale göre yüksek ise; metabolizma hızınız da olması gerekenden yüksek olur diyor. Güç içerisinde düzenli egzersiz ile kalori yakımını 2 katına çıkarmanın mümkün olduğunu ifade ediyor. 

Okunmaya Değer Yazı!  Saraçoğlu Gribe Karşı Soğan Gribi Tavsiye Ediyor

Kaynak: Limithaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir