GSS’de Primler 60 Liraya Düşecek

GSS’de Primler 60 Liraya Düşecek

GSS’de yeni dönem için start resmen verildi. Artık vatandaşı borçlandıran ve tahsil edilmeyen primler; 60 TL’ye kadar düşecek. Genel Sağlık Sigorta’sında yeni dönem ile birlikte 65 TL, 197 TL ve 395 TL şekkinde seyreden ancak tahsil edilemeyen borçlar; hükümet tarafından 60 TL’ye kadar düşecek. Vatandaş da, devlet de bu sayede daha rahat edecek.

Genel Sağlık Sigortası’nda yeni bir döneme daha girildi. Artık hükümet 65 TL, 197 TL ve 395 TL şeklinde seyreden prim borçlarını 60 TL’ye kadar düşürecek. Hükümet bütün primleri 60 TL olarak alırken; vatandaş da bu sayede daha rahat hareket etme imkanı bulacak. Edinilen bilgiye göre evdeki kişi başına geliri brüt asgari ücretin 3’te 1’i kadar ve üzerinde olan herkes tek bir tutardan prim ödemeye başlayacak. Tek bir prim tutarı belirlenecek ve herkes bu primi ödeyecek. Gelen haberlere göre bu tutarın da 60 TL olacağı ifade ediliyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmazken; bütün primlerin 60 TL tutarında olacağı gelen haberler arasında yer alıyor.

Genel Sağlık Sigortası Primleri 60 TL

Vatandaş bundan böyle 60 TL sabit prim ödeyecek ve Genel Sağlık Sigortası’ndan faydalanacak. Devlet tarafından tahsil edilemeyen 65 TL, 197 TL ve 395 TL olarak seyreden primlerin değişeceği ve tek bir tutar belirleneceği, bu tutarın da 60 TL olacağı gelen haberler arasında yer alıyor

Okunmaya Değer Yazı!  Birçoğumuzun Karşı Karşıya Kaldığı Kaşıntı Sorununun İşte Çözümü

Kaynak: Limithaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir