Saç Dökülmesinde En Doğru Adres: TIP

Saç Dökülmesinde En Doğru Adres: TIP

Birçok kişide yaşın ilerlemesi ile birlikte genetik ve psikolojik faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi sorunu yaşanıyor. Bu sorunu yaşayanların umut tacirlerine fırsat vermemesi ve uzman bir doktora giderek bu soruna çare araması gerekiyor.

Türk Dermatoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Başak Yalçın; saç dökülmesi sorunu yaşayan insanların tıpa yönelmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Tıp biliminin tedavi yöntemlerinden daha üstün bir tedavi yöntemi olmadığını dile getiren Prof. Dr. Başak Yalçın; umut tacirlerine fırsat verilmemesi gerektiğini ifade etti. Türk Dermatoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Başak Yalçın yaptığı açıklamada; saç dökülmesinde genetik faktörlerin, psikolojik etkenlerin ve çeşitli hastalıkların önemli olduğunu belirtti. Özellikle stres bu alanda başı çeken faktörler arasında yer alıyor. Erkeklerde özellikle üst bölümlerde saç dökülmesi sonucu seyrelme ve kelleşme görüldüğünü ifade eden Başak Yalçın; doğum sonrası, hızlı kilo kaybı protein eksikliği, stres ve az miktarda erkek hormonu gibi nedenlerden dolayı da kadınların bu sorunla karşı karşıya kaldıklarını ifade ediyor.

Daha çok ilerleyen yaşlarda görülen saç dökülmesi sorunu; çocukların da yaşadığı bir sorun olabiliyor. Bunda daha çok hastalıkların etkisi oluyor. Saçların uzamaması ve belli bölgelerde seyreklik olarak, çocuklardaki saç dökülmesi sorunu açığa çıkıyor.

 

Türk Dermatoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Başak Yalçın; saç dökülmesi sorunu yaşayanları uyardı ve en doğru adresin tıp olduğunu yineledi. Umut tacirlerine fırsat verilmemesi gerektiğine bir kez daha vurgu yaptı.  

Okunmaya Değer Yazı!  Balkabağı Şifa Deposu

Kaynak: Limithaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir