Anestezi Teknisyeni 90 Dakika Sonra Yeniden Doğdu

Anestezi Teknisyeni 90 Dakika Sonra Yeniden Doğdu

İzmir’de görev yapan anestezi teknisyeni Hüseyin Çapur, ameliyathanede görev yaparken kriz geçirdi. Çapur uzun uğraşlar sonucunda 1 buçuk saat sonra yeniden hayata döndü.

İzmir’de yaşayan ve işinde deneyimli bir anestezi uzmanı olan Hüseyin Çapur, ameliyathanede kalp krizi geçirdi. Uzun uğraşlar sonucunda hayata dönen Çapur’un hayata döndürülmesi 90 dakika aldı. İzmir’de Karşıyaka devlet hastanesinde görev yapmakta olan Hüseyin Çapur’un görev esnasında kalp krizi geçirdiği tespit edildi. Nefes almada güçlük çeken Çapur hemen yoğum bakıma alındı. Yoğun bakımda kalbi de durdu. Çapur’un mesai arkadaşı dr. Semih Koşanoğlu olayla ilgili olarak şunları anlattı: “Gösterdiğimiz bütün çabalara rağmen hastanemizde teknisyen olarak görev yapan 1 çocuk babası Çapur’un kasılmaları hızla arttı. Solunumu da tamamen durdu.” Çok nadir edilen bir başarı elde ettiklerini dile getiren Koşanoğlu “Solunumu tekrar başlatmak için dr Ayşegül Özöner’in yardımıyla elimizden geleni yaptık ancak bir süre sonra kalbi de durdu. 7 kez elektro şok verdik. Verdiğimiz elektro şoklar ve sürekli olarak yapılan kalp masajı sonrasında 1 buçuk saat süren çaba sonucu Çapur hayata döndü” dedi

2. Hayatımı Yaşıyorum

Olaydan sonra konuşan Çapur: “Hala yaşadığıma inanmakta güçlük çekiyorum. Arkadaşlarım bir mucizeye imza attılar. Onlar sayesinde ikinci hayatımı yaşıyorum. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” diyerek yaşadığı şoku ve minneti dile getirdi.

Okunmaya Değer Yazı!  Yüksek Kan Şekerinin Etkileri

Kaynak: Limithaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir