Saç Dökülmelerine Çözüm Ürünler

Saç dökülmeleri; stres, mevsim değişikliği, saçın nemini kaybetmesi gibi birçok sebepten meydana gelebilir. Bu dönemde saçınızı nasıl beslediğiniz çok önemli. Dipnot olarak; saçın yapı taşı keratin olduğu için et ve balık gibi besin maddelerini tüketmenizde de fayda var.

Saç Dökülmesine Karşı 2 Mucizevi Ürün

Erkeklerin ve kadınların ortak problemi olan saç dökülmesi, ne yazık ki hayatımızda önemli bir yere sahip. Herkes saçlarının sağlıkla ışıldamasını ve gür görünmesini ister. Bu konuda size yardımcı olacak iki mucizevi üründen bahsetmek gerekirse;

Rogaine

Tropikal adı Minoxidil olan ve Piyasada Loniten olarak bilinen ilaç, FDA tarafından erkek tipi saç dökülmesi tedavisi için onaylanmıştır.

Uzun yıllar tansiyon tedavisinde kullanın bu ilacın, kullanan insanlarda kıllanma problemi meydana getirdiği görülmüştür. Daha sonra başka araştırmacılar tarafından bu ilacın kelliğe çözüm olabileceği düşünülmüş ve çalışmalara başlanmışlardır. Minoxidil’in saç dökülmelerini durdurduğu ve dökülen saçların bir kısmını tekrardan çıkardığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Bazı uzmanların bu ilacın kalıcı bir çözüm üretmediğine dair fikirleri bulunsa da denemenizde fayda var.

Propecia

FDA tarafından erkek tipi saç dökülmelerine karşı kullanılması yönünden onay almış bu ilaç, tablet halindedir. Bu ilacın ana maddesi olan Finasterid, aslında erkeklerde prostat tedavisi için üretilmiştir. Kullanan hastalarda yan etki olarak kıllanma meydana gelmesiyle ilacın dozajında oynamalar gerçekleştirilmiş ve saç dökülmesi için piyasaya sürülmüştür. Propecia’da bulunan 1 mg doz finastrerid her gün düzenli alındığında, kandaki DHT oranını düşürmektedir. DHT ise; saç köklerini zayıflatarak kelliğe sebep olan hormondur. Klinik deneyler sonucu, Propecia adlı ilacın saç dökülmelerini %85 durdurduğu, deneye katılanların %65’in de ise eskiden dökülen saçların, belirgin bir şekilde yeniden çıktığı gözlenmiştir.

Okunmaya Değer Yazı!  Sivilcelerden Kurtulmanın 10 Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir