Uzmanlar Ağız Ve Diş Sağlığına Uyarıda Bulundu

Uzmanlar Ağız Ve Diş Sağlığına Uyarıda Bulundu

Hospitadent Diş Hastanesi yönetim kurulu üyelerinden Sayın Dr. Recep Eşkar, birçok hastalığın ağız ve diş sağlığına gereken özenin gösterilmemesinden dolayı ortaya çıktığını ve kalıcı sorunlar yaşadığını belirtti.

Aynı zamanda Diş Hastanesi yönetim kurulu üyesi Dr. Eşkar; halk arasında ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak birçok doğru bilinen olgunun aslında birçok yanlış uygulama olduğunu belirtti. Diş Hekimi Dr. Recep Eşkar, yalnızca – diş ağrısı ve sızlaması- dinelerek belirtilen sorunların araştırıldığında hastalık belirtilerin bile temelinde bazı önemli tıbbi ve psikolojik sorunların habercisi olabileceğinin altını çizdi.

Dr. Recep Eşkar; ülkemizde birçok kişinin, ağız ve diş sağlığı hakkında bilinçsiz davrandığı, birçok doğru bilgiden haberdar olmadıklarını da belirtti. Aynı zamanda ağız ve diş hastalıkları konusunda belirtilen şikayetlerin ilerleyen dönemlerde yanlış uygulamalar devam ettiği sürece; tat alma, beslenme, gülme, çiğneme problemleri, uyku ve konuşma yanı sıra kahkaha atma gibi kişinin yaşam fonksiyonlarının işlevlerini negatif olarak etkileyebileceğini söyledi. Bunlara bağlı olarak da sosyal ilişkilerde zayıflama, utangaçlık, içine kapanma, sosyal aktivitelerden yoksun kalma, toplumun içerisinde özgüven eksikliği ve daha birçok alanda psikoloji etkilediğini belirtti.

 

 

 

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Kulak Çubuğu Kullanırken Dikkatli Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir