MHRS(Merkezi Hekim Randevu Sistemi)

MHRS(Merkezi Hekim Randevu Sistemi)

Sağlık bakanlığının bir hizmeti olan MHRS sistemi randevu alma sistemidir. Merkezi hekim randevu sistemidir. Sistem çağrı merkezleri ve internet üzerinden online olarak randevu vermektedir. Randevu alınırken, alo 182 çağrı merkezlerinden canlı operatörlerden veya mhrs sistemi ile randevular alınabilir.

Bakanlığın bu hizmeti, 2. Ve 3. Derece devlet hastanelerine ve aile sağlık merkezlerine randevu almayı hedef kılmaktadır. Hastalar veya yıkanları kimlik bilgileri ile alo 182 aracılığı ile veya mhrs online işlemlerden oluşturdukları sistemler ile hastane randevularını alabilir ve randevuları iptal edebilirler

Bakanlığın bu hizmeti, vatandaşların ve hastaların hastanelerde mağdur olmaması, kuyruklarda beklememesi ve iş yükünü azaltmak için bu sisteme başvurduğu bilinmektedir. Keza bu sistem sonrasında yapılan çalışmalarda gerek hekimlerin gerek de vatandaşların oldukça memnun kaldıkları bilinmektedir. Sistem üzerinden devlet hastanelerine ve aile sağlık merkezlerine randevulu sistem ile muayene olunmasını sağlamak için geliştirilmiştir. E-nabız projesinin ön ayağı olan ve temel oluşturan bu sistem üzerinden her geçen gün kayıt oluşturanların sayısı artmakta ve canlı operatörlerden de hızla randevu alımı yapılmaktadır.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Unutkanlık İçin Kür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir