MHRS(Merkezi Hekim Randevu Sistemi)

Dil/Languages: Türkçe

MHRS(Merkezi Hekim Randevu Sistemi)

Sağlık bakanlığının bir hizmeti olan MHRS sistemi randevu alma sistemidir. Merkezi hekim randevu sistemidir. Sistem çağrı merkezleri ve internet üzerinden online olarak randevu vermektedir. Randevu alınırken, alo 182 çağrı merkezlerinden canlı operatörlerden veya mhrs sistemi ile randevular alınabilir.

Bakanlığın bu hizmeti, 2. Ve 3. Derece devlet hastanelerine ve aile sağlık merkezlerine randevu almayı hedef kılmaktadır. Hastalar veya yıkanları kimlik bilgileri ile alo 182 aracılığı ile veya mhrs online işlemlerden oluşturdukları sistemler ile hastane randevularını alabilir ve randevuları iptal edebilirler

Bakanlığın bu hizmeti, vatandaşların ve hastaların hastanelerde mağdur olmaması, kuyruklarda beklememesi ve iş yükünü azaltmak için bu sisteme başvurduğu bilinmektedir. Keza bu sistem sonrasında yapılan çalışmalarda gerek hekimlerin gerek de vatandaşların oldukça memnun kaldıkları bilinmektedir. Sistem üzerinden devlet hastanelerine ve aile sağlık merkezlerine randevulu sistem ile muayene olunmasını sağlamak için geliştirilmiştir. E-nabız projesinin ön ayağı olan ve temel oluşturan bu sistem üzerinden her geçen gün kayıt oluşturanların sayısı artmakta ve canlı operatörlerden de hızla randevu alımı yapılmaktadır.

Kaynak: Limithaber.com

Dil/Languages: Türkçe

Okunmaya Değer Yazı!  Gece Körlüğü Nedir, Belirtileri Ve Nedenleri Nelerdir

Hakkında Skolyoz

Okudunuz mu?

Annede Loğusalık Dönemi Nasıl Gelişir

Annede Loğusalık Dönemi Nasıl Gelişir?

Dil/Languages: Türkçe Yeni doğum yapan kadına loğusa, doğumu takip eden ilk 6 haftalık zaman dilimine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir