Adaçayı ve Muz Mucizesi

Adaçayı ve Muz Mucizesi

Dermatoloji Uzman Dr. Ata Nejat Ertek, bir gazeteye verdiği röportajda adaçayı ve muzun mucizesi ile cilde kalkan oluşturmaya yaradığını belirtti. İşte haberin detayları…

Dr. Ata Nejat Ertek, yaptığı açıklamada, adaçayı ve muz un cilt için bir kalkan görevi üstlendiği ve aynı zamanda da cildin yaşlanmasını önlediğini belirtti. Dr. Ata Nejat Ertek, yaptığı açıklamalar ile doğal yollar ile yaşlanmaya karşı duvar örmenin altını çizdi. Özellikle hanım efendileri ciltlerine ve kırışıklıklara karşı gösterdiği özen yadsınmayacak kadar gerçek. Fakat yıllara meydan okumak çoğu zaman neredeyse imkansız bir hal alıyor. Fakat Dr. Ata Nejat Ertek, yaptığı açıklamalar ile herkesin dikkatini çekti.

Adaçayının içinde ki maddelerin cildi yenilediği, kalkan oluşturduğu ve aynı zamanda da cildin antioksidan etkisi gösterdiğini açıkladı. Cildi enfeksiyonlara karşı koruduğu için yaşlanmayı engellediğini belirtti. Keza muzunda etkilerinin cilt için büyük önem arz ettiğini ve cildi yaşlanmaya karşı koruduğunun altını çizdi.

Dr. Ata Nejat Ertek, yaptığı açıklamada; “ güzel bir cilde sahip olmak ve ışıl ışıl bir tene sahip olmak için öncelikle bol bol su içmelisiniz” dedi.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Aşırı ve Kötü Terlemenin Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir