Epilepsi hastalarına Kurtuluş Müjdesi

Epilepsi hastalarına Kurtuluş Müjdesi

Epilepsi hastalığıyla boğuşanlar, dikkat! Prof. Dr. Ersin Erdoğan, bu hastalığına ameliyatlı tedavi edilebilmesi için bir sistem geliştirdi.

Başarılı doktor Ersin Erdoğan’dan epilepsi nöbetleriyle boğuşan hastalara bir umut ışığı yandı. Hasta beyninin geçirilen nöbet süreçlerini etkileyen kısmı ameliyatla almanın mümkün olduğunu belirten doktorun bu uygulamasını milyonlarca hasta sabırsızlıkla bekliyor. Nöbetleri azaltan ilaç tedavisinin bir orana kadar sonuç verdiğini, ilaç kullanımına direnci olan hastalarda bu krizlerin ölümle sonuçlandığını bilen bu konuda çalışan uzmanlar, bu sistem sayesinde çok hasta iyileştirecekler. İlaç tedavisiyle sadece %70 oranında nöbetleri azaltabildiklerini söyleyen Ersin Erdoğan, ameliyat sistemi sayesinde birçok hayat kurtarabilecek bir sistem geliştirileceğini ekledi. Erdoğan, toplumda her 100 kişiden bir tanesinin kesinlikle bir epilepsi nöbeti geçirdiğini belirtiyor. Doktor, bu mükemmel uygulamayı en kısa zamanda tüm Türkiye’ye tanıtmayı bekliyor.

Ülkemizde Epilepsi Ne Durumda?

Ülkemizde epilepsi hastalarının her geçen gün artan nöbetler geçirdiği ve bu nöbetlerin önlenemeyenlerinin ölümle sonuçlandığı durumlarına vurgu yapan Ersin Erdoğan, beynin zararlı kısmının cerrahi bir uygulama ile alındığı ameliyat sistemini tanıtıp asistanlarına uygulatmak için gün saydığını belirtti. Hastaların bu durum hakkındaki görüşleri, bu tedavinin kendilerine bir hayat ışığı olacağı yönündeydi.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Cilt Mezoterapisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir