Vücut Çatlaklarına İyi Gelen Besinler

Başta hanımlar olmak üzere günümüzde beylerin de oldukça rahatsız oldukları konulardan birisi de vücut çatlaklarıdır. Gençlerin ergenlik döneminde ve kadınların hamilelik döneminde rahatsız olduğu bu kötü görünümlü çatlaklardan kimyasal ve bitkisel yollarla kurtulabilirsiniz. Bu çatlaklardan bitkisel yolla kurtulmak daha çok tavsiye edilir. Eğer sizde vücudunuzda oluşan bu çatlaklardan doğal yollarla kurtulmak istiyorsanız bitkisel besinleri kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Vücut Çatlaklarına İyi Gelen Besinler Nelerdir?

Vücut çatlaklarının giderilmesi için bitkisel besinler önerilir. Badem yağı vücut çatlaklıklarının giderilmesi için kullanılan popüler yollardan birisidir. Hamile kadınlar arasında kullanılması yaygın olan badem yağı doğal olduğu için bir zararı yoktur, bu yüzden kullanırken güvenebileceğiniz yağlardan birisidir. E vitamini bakımından zengin bir içeriğe sahip olan badem yağı vücudu gerektiği kadar nemlendirir ve vücuttaki çatlak oluşumlarının iyileşmesini sağlar. E vitamininin cildi yenileme özelliği olduğu için tavsiye edilir.

Halk dilinde çatlak giderici olarak bilinen zeytinyağı da kuru ciltlerdeki çatlakları nemlendirerek çatlak olan bölgeyi onarır ve iyileştirir. Zeytinyağını kullanırken saf zeytinyağı olmasına dikkat etmekte fayda var. Eğer daha etkili bir karışım istiyorsanız zeytinyağı, lavanta yağı ve kakao yağını karıştırarak elde edebilir siniz. Bu karışım çatlak olan yerleri onarır bunun yanı sıra içerisinde bulunan lavanta yağı sayesinde vücuttaki kas adalelerini gevşetir ve rahatlatır. Bu karışımı genellikle sporcuların ve yaşlı insanların kullanılması önerilir. Vücutta oluşan çatlakların giderilmesi için gıda olarak kullanılan besinler de önemli rol taşır. Ergenlik dönemindeki gençlerin lifli yiyecekler tüketmesi ve günde en az 8-10 bardak su içmesi vücutta çatlak oluşmamasına yardımcı olacaktır.

Okunmaya Değer Yazı!  Nöroloji Nedir? Hangi Hastalıklara Bakar?

Vücut Çatlaklarına İyi Gelen Besinler Nasıl Uygulanır?

Konuda da bahsettiğimiz gibi yağlar vücuttaki çatlak olan bölgeye damlatılır ve masaj yoluyla deriye iyice yedirilir ve derinin yağı emmesi sağlanır. Lavanta yağı, zeytinyağı ve kakao yağı içeren karışım fazla kullanılmamalıdır aksi takdirde karışımın içerdiği lavanta yağı keskin kokusuyla başınızın dönmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir