Cilt Lekelerinden Korunma

Cilt Lekelerinden Korunma

 Özellikle genç ve olgun kadınların en büyük sorunu olan cilt sorunları arasında en can sıkıcı olanı cilt lekeleri ve kırışıklıklardır. Kadınların en çok şikayet ettiği cilt lekeleri ve kırışıklıkları önlemek için çeşitli doğal yöntemler var.

Güneşe Dikkat

Yaz aylarına hazırlandığımız bu dönemde güneşle fazla haşır neşir olmamaya dikkat etmek cilt lekelerinin oluşmasını da engelleyecektir. Bazı ilaçların yan etkileri nedeniyle oluşan Cilt lekelerini yok etmek yerine onların oluşmasını engellemek için tedbir almak en iyisi.

Yaz güneşinin kavurucu sıcağı bahar aylarında da etkisini gösteriyor. Bu nedenle güneşle direk uzun süreli temastan kaçınmak gerekiyor. Güneşte fazla uzun bir süre kalınacaksa cildi koruyacak losyonlar kullanmak faydalı. Soğuk havalardan sıkıldığımız ve bahar aylarına giriş Yaptığımız bu dönemde bütün vücudumuz güneşin sıcaklığını özlüyor.

Güneşte En Fazla 15 Dakika

 

Uzmanlar en fazla 15 dakika güneşlenmenin faydalı olacağı görüşünü savunuyorlar. 15 dakikadan daha fazla süre güneşte kalınacaksa cildi koruyan losyonlar / cilt koruyucu losyonlar kullanmak gerekiyor. Bazı dermatoloji uzmanları yaz kış leke oluşumunu engellemek için güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalmamak için leke oluşumunu engelleyecek güneş koruyucu losyonlar kullanılması gerektiğini savunuyor. Seçilecek olan Güneş koruyucularını ultraviyole A ve ultraviyole B ışınlarına karşı koruyucu olması gerekiyor.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Dudak Hacimlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir