Güneş Işınlarının Zararlı Etkilerine Karşı 5 Besin

D vitamini kaynağı olan güneş ışınlarına fazla maruz kalındığında cilde zarar vermektedir. Zararlı güneş ışınlarına karşı gerekli önelmler alınmadığında cilt için ciddi problemler oluşturabilmektedir.

Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyan altın değerinde 5 besin bulunmaktadır. Bu besinler düzenli ve bilinçli tüketildiğinde güneşin zararlı etkilerinden oldukça korumaktadır.

D vitamini olan güneşin zararlı etkilerinden korunmak için tüketebileceğimiz 5 besin neler bunları inceleyelim.

Yeşil Çay

Bir çok yararı olan Yeşil çay cildimizi de korumaktadır. İçeriğindeki bileşenler sayesinde güneşin zararlı ışınlarının etkilerini oldukça azaltmaktadır. Günde 1 bardak yeşil çay tüketmek güneşin zararlı ışınlarından cildi korumaktadır.

Domates

Bir çok yemeğin ve kahvaltılarımızın olmazsa olmazı domates cildimizi de korumaktadır. Cilt için en önemli yararlarından biri de güneşin zararlı ışınlarına karşı olmaktadır.

Brokoli

Brokoliyi yaz aylarında bolca tüketmek güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korumaktadır.

Soya

Soya içeriğindeki antioksidan sayesinde güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korumaktadır. Soya cilt hasarları konusunda oldukça etkilidir. Cildin güçlenmesini tazelenmesini sağlamaktadır.

Üzüm Çekirdeği

üzüm çekirdeği kan şekerini düzenler ve kan kolestrolünün düşmesini sağlar. Bunun yanı sıra cildin lekenemesine karşı cildi de korumaktadır.

Güneş lekelerine karşı bir sır!

Bir gün öncesinden 2 yemek kaşığı soya fasülyesini ıslatınız. Ertesi gün 20 dakika boyunca kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Bu sırada domatesleri doğrayınız. Soya fasülyelerini ve domatesleri karıştırdıktan sonra 2 yemek kaşığı yulaf ezmesini de karışıma ekleyip püre haline getiriniz. Bu karışımı Cilt lekelerinin üzerine sürüp 20 dakika bekleyip yüzünüzü temizleyiniz. 15 günde bir bu maskeyi uygulayınız.

Okunmaya Değer Yazı!  1 Milyar İnsan Görmeme Riski İle Karşı Karşıya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir