Aşırı Sevinç Sağlığa Zararlı

Aşırı Sevinç Sağlığa Zararlı

Uzmanlar yaşanan stresin yanında sevincin de kalbe zararlı olduğu yönünde görüş bildiriyorlar. Euronews’in haberine göre İsviçre’de yapılan bir araştırma, aşırı sevincin, kalbin sol karıncığında değişimlere yol açıyor ve bu değişim, aşırı sevinç anında yaşanan stresin-heyecanın geçmesiyle normale döndüğü vurgulanıyor. Söz konusu sol karıncık yine aşırı üzüntü nedeniyle de değişime maruz kalıyor.

Yani ne çok sevinmek ne de çok üzülmek gerekiyor!

Söz konusu durumun ölümcül olabileceğini vurgulayan İsviçreli uzmanlara göre aşırı sevinç de kalbe zararlı, aşırı üzüntü de. O halde nötr olmak gerekiyor. Uzak doğu bilgelerinin bin yıllardır önerdiği şey de bu. Nötr olmak. Hayata katılmak ama tüm varlığını katmamak!.

Hangi Olaylar zarar verebiliyor?

 

Habere göre çocuklarını evlendirirken, doğum günü partisi kutlarken, uzun yıllar sonra çok sevilen bir dostu görürken, takımının büyük bir maçı kazanmasına aşırı sevinirken ve büyük ikramiyeyi tuttururken söz konusu durum gerçekleşebiliyor. O halde yapılması gereken şey, ne fazla sevinmek ne de hiçbir şeyi için çok fazla üzülmek… Çünkü her iki durum da kalbe zararlı…

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Diz Ağrısı Nedir ? Diz Ağrısına İyi Gelenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir