B12 Vitamin Eksikliği

Bu vitaminin ne kadar önemli olduğunu maalesef eksikliğini hissettiğim şu zamanlarda anladım. Teşhis konulana kadar gitmediğim doktor, bölüm kalmadı. Önce hafif bir sersemlik ile başladı, baş tarafımda uyuşma, baş dönmesi, bayılma hissi, aşırı dalgınlık ve sürekli uyku hali ile devam etti. Artık çalışamaz işime konsantre olamaz oldum ve hayatımı iyiden iyiye olumsuz etkilemeye başladı. Son zamanlarda eksikliğini iyice hissetmemle birlikte soluğu bir KBB uzmanında aldım çünkü vertigo dan şüphe ediyordum.

Sonuç alana kadar sırasıyla; KBB, Dahiliye, Göz, Nöroloji gibi bir çok bölüm doktoruna gözüktüm. Unutuyordum, bir de Psikiyatriye görünmek zorunda kaldım, çünkü bütün doktorlar, hiç bir sorunumun olmadığını olayın tamamen psikolojik olduğunu söylüyorlardı. Tabi bu süreçte MR lar, Beyin tomografileri havada uçuşuyordu

Ve nihayetinde bir beyin cerrahına görünmeye karar verdim, hemen en yakınımdaki Erdem Hastanesinin yolunu tuttum, Beyin Mr çekip emin olduktan sonra kan tahlili istedi ve işte tüm mesele burada nihayete erdi. B12 vitamini ve Folik Asit değerlerimin sınırın çok altında olduğunu bu yüzden sersemlik ve baş dönmesi yaşadığımı söyledi. Ayrıca bu eksiklikleri hap şurup vs. ile değil enjeksiyon olmam gerektiğini belirtti. Dodex isimli iğneleri yiyince inanın yeniden hayata gelmiş gibi oldum. Tabi ki yanında kullandığım suda eriyen C vitaminleri de mükemmel oldu.

Okunmaya Değer Yazı!  Yüksek Kan Şekerinin Etkileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir