Gribe karşı korunma Yolları

Gribe karşı korunma Yolları

 Hemen hemen her mevsim gribe yakalanma riskiniz oldukça yüksektir. Özellikle son zamanlarda domuz gribi hayatı tehdit eder hale geldi. Bir çeşit grip hastalığı olarak birçok insanın ölümüne sebep olmuştur. Grip hastalıklarının Günden güne yaygınlaşmasıyla birlikte Grip hastalığına yakalanmadan bir kış geçirmek oldukça zorlaştı. Grip ile en iyi şekilde mücadele edebilmek için yapılması gereken birkaç basit bir şey vardır. Bunların başında düzenli beslenmek gelmektedir. Özellikle sonbahar aylarında ve kış aylarında mevsimlik sebzelerin ve meyvelerin neden yoğun olarak C vitamini içerdiklerini hiç düşündünüz mü? İlahi yaratım planında böyle bir zorunluluk var. Zira virüsler ve bakteriler parazitler ve tüm mikroplar kış aylarında daha iyi ürüyorlar.

Solunum yolu hastalıkları

 Özellikle nezle grip bronşit öksürük astım gibi solunum yolu hastalıkları ile daha iyi mücadele etmek için bu tür besinleri mutlaka tüketmemiz gerekiyor. Uzmanlar da solunum yolu hastalıklarına karşı vücudun bağışıklık sistemini güçlendirecek ve bizi gribe  karşı koruyacak aynı zamanda kanımızı temizleyecek ve idrar enfeksiyonunu engelleyecek çeşitli bitkisel çaylar bitkisel kürler öneriyorlar.

 Gribe karşı nasıl koruma sağlayabiliriz

 Gribe karşı koruma sağlamak için vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirme gerek, bunun için vücudumuzun üretemediği fakat dışardan almak zorunda kaldığı C vitamini desteğini tam olarak sağlamak için limon portakal mandalina greyfurt maydanoz tüketimine önem vermemiz gerekiyor.

A vitamini İçeren Besinler Tüketin  

 Aynı zamanda güçlü bir antioksidan özelliği gösteren A vitamini içeren sebze ve meyvelerin tüketimi de önem arz ediyor. Havuç kabak brokoli gibi yumurta balık yağı gibi A vitamini içeren besinleri tüketmemiz bizleri gribe karşı koruyacaktır.

 

 Her mevsim bal tüketmek

 Sadece grip ile mücadelede değil vücudun genel sağlığını idame ettirmek için yine her mevsim Hakiki bal tüketmemiz gerekiyor. Son derece lezzetli olan balı sofralarınızdan eksik etmemeniz sağlık açısından önemli… Balın faydaları arasında kas yorgunluklarını gidermek öksürükleri gidermek Baş ağrılarını gidermek ve boğaz enfeksiyonlarına karşı vücudun direncini yükseltmek gibi faydalarını saymak mümkün. Elbette henüz keşfedilmemiş çok daha fazla yararının olduğunu da unutmamak gerekiyor.

 

Okunmaya Değer Yazı!  Aşırı Sevinç Sağlığa Zararlı

 

Kaynak: Limithaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir