Tıp Dünyasında Hastalıkların Keşfi İçin Bir Yöntem Geliştirildi

Tıp Dünyasında Hastalıkların Keşfi İçin Bir Yöntem Geliştirildi

Tıp dünyası gelecekte oluşacak tüm hastalıkları belirlemek için kolay ve yeni bir yöntem geliştirdi. MIT’deki ve Brigham’daki Kadın Hastanesi’ndeki bilim insanları yaptıkları çalışmada midedeki asidik sıvıların yardımıyla uzun süre gastrointestinal sistemde kalabilecek tablete benzer yeni aygıtlar geliştirdi. Yutulabilen elektronik sensörlerin yutulması zor olsa da araştırmacılar küçük voltaj hücrelerin fizyolojik koşulları izleyebileceğini böyle gereken her anda hastalığa müdahale edilebileceğini belirttiler.

Brigham Kadın Hastanesi’nde gastroenterolog ve biyomedikal mühendisi olarak görev yapan Traverso ve çalışma arkadaşları bu çalışmaların en kıdemli yazarı konumundalar. Diğer MIT’te yer alan araştırmacı Phillip Nadeau. Nadeau Nature Biomedical Engineering’in 6 Şubat sayısı derginin başyazarlığını yapmakta olan önemli bir isim.

Çalışmaya Dair Detaylar: Limon Kullandılar

Piller nerede olursa olsun, çalışırsa çalışsın mutlaka güç kaybeder bunu hepimiz biliyoruz. Bu durum sindirim sisteminde olduğu zaman potansiyel bir güvenlik riskine sebebiyet verecektir. Araştırma ekibi bu noktada farklı bir yol izledi. Bir limon kullandılar. Şu anki prototip ’in uzunluğu 40 milimetre çapı ise 12 milimetre ilk aşama için aşama için henüz hazır değil. Araştırmacılar, kapsülü boyutun üçte bir oranında küçültmek için çalışmalarına devam etmekte. Langer, bu çalışmanın önemli olduğunu, yeni nesil yutulabilir elektronik hapların önünü açacağını belirtti.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Göz Hastalıkları Nasıl Belirtilere Sahiptir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir