Yaşlanmayı Önleyen Yiyecekler

Yaşlanmayı Önleyen Yiyecekler, Hiçbirimiz yaşlanmak istemiyoruz. Cildimiz kırışmasın, saçlarımız beyazlamasın, cildimiz yer çekimine yenik düşmesin hepimizin isteği.

Bunu tam olarak engellemek olası olmasa da egzersiz ve bir takım besinler sayesinde yaşlanma süreci geciktirilebilir.

Anti-aging tesiri olan bir takım yiyecekler marketlerde kolayca bulabilir ve tüketebilirsiniz. Bunun için yalnızca hangi besinleri tüketmeniz gerektiğini bilmeniz yeterli. Bu yazımız nihayetinde bunu da öğrenmiş olacaksınız.

Son senelerde küçük yerleşim yerlerindeki marketlerde dahi kolayca bulunabilen avakado muhtevanında bulunan maya hücreleri sayesinde büneysinde bol miktarda demir içerir.

Kalp hastalıkları ve kanser rizikonunu de en üye indiren avakado bu arada saçların ve cildin de sıhhatle parlamasını sağlar. Avakado kadar yağıyla da bilinen ceviz, toplumumuzda zati çok sevilen kuruyemişlerdendir.

Ceviz beyin işlevlerini tertip eden yapısı ile bunama ihtimalini azaltır ve dinç bir bellek oluşturur. Bilhassa çocuklar tarafından pek sevilmese de yararları saymakla bitmeyecek bir başka besin kaynağı da brokoli.

Brokoli yapılan ilmi araştırmalar neticeninde kanser rizikonunu ciddi boyutlarda azalttığı ön görülen bir besin.

Bağışıklık sistemini güçlendirerek hem yaşlanmayı engellediği hem de kanser gibi ciddi hastalıklara karşı savunma geliştirmesi sebebiyle öğünlerinizden eksik etmemeniz şart olan besinlerin başında geliyor.Kış aylarında bilhassa sahlebe eşlik eden tarçının da yaşlanmaya karşı tesirleri mevcut.

Hücreleri yenileyerek büyüme hormonunu etkileyen tarçın aynı vakitte kalp ve diyabet hastalıklarının rizikonunu de azaltır. Şekeri dengelemede de tesirli olan tarçın kuvvetli bir antioksidan kaynağıdır.

Okunmaya Değer Yazı!  Kış Diyeti

Tüm bu besinlere beslenme düzeninizde yer vermeniz halinde daha dinç ve sıhhatli olmanız garanti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir