Kış Diyeti

Fazlalıklarından kurtulmak isteyen bir çok kişi, özellikle bikini mevsiminin yani yazın gelmesiyle beraber diyete girer. Aslında kış aylarında diyet yapmak, yaz aylarına göre çok daha kolaydır. Yaz sıcağında bunalmadan, serin havalarda diyet yapmak, fazladan su kaybına neden olmaz. Bu sayede daha kolay bir diyet süreci geçirirsiniz. Bir de uygulayacağınız kış diyeti, “şok diyet” “mucize diyet”olarak da nitelendirilen, kısa sürede yüksek miktarda kilo vermeyi vaad eden sağlıksız diyetlerden değilse, o zaman çok daha kontrollü ve sağlıklı kilo verirsiniz.

Kış Diyetinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kış diyetinde izlemeniz gereken yöntem, bir çok diyetle aynıdır. Örneğin 12-20 yaş arasındaysanız zaruri olmadıkça, diyet yapmanızı önermiyoruz. Fakat obezite veya farklı bir problemden ötürü diyet yapmanız şartsa, o zaman diyetinizin sebze ve meyve ağırlıklı olmasını tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra zayıflamak için gününüzün bir bölümünü yoğun spor aktiviteleri ile geçirmeniz gerekir.

Kış Diyeti
Kış Diyeti

Kış Diyetinde Yaş Grupları

Eğer orta ve ileri yaş grubundansanız, diyet yaparken un, tuz, yağ ve şekerden olabildiğince uzak durmalı, hamur işlerine ise kesinlikle yaklaşmamalısınız. Gün içerisinde de yaklaşık yarım saatlik yürüyüşler yapmanız halinde,  diyetinizden aldığınız verim ve kilo verme hızınız artar. Tabii ki bu spor ve yürüyüş faaliyetlerinizi doktor onayı sonrasında yapmanız gerekir.

Bir haftalık süre sonunda yaklaşık 3 kilo verebileceğiniz örnek kış diyeti programını bir sonraki yazımızda bulacaksınız. Fakat belirtmemizde yarar var; hangi diyet olursa olsun, ne kadar sağlıklı olursa olsun, uygulamadan önce muhakkak bir doktora başvurarak onayını almanız gerektiğinin bilincinde olun. Zira diyet programındaki bazı besinler vücudunuz için zararlı olabilir

Okunmaya Değer Yazı!  SHMH Diyeti ve Mucize Etkileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir