Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem midir?

Lazer Epilasyon son dönemlerde yoğun olarak tercih edilen istenmeyen tüyler ile başa çıkma uygulamasıdır. Epilasyon vücutta ki tüyleri yok etme işlemidir. Lazer Epilasyon ise bu işlemi lazer ile uygulayan cihazdır.

ağrısız ve kalıcı olması tercih edilme oranını oldukça artırmıştır. Her yaştan insanda uygulanabilir ve yan etkisi bulunmamaktadır. işlem sonrası bölgede hafif kızarıklıklar ve tahriş olacaktır.

Lazer Epilasyon nasıl yapılır ?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri tek tek veya gruplar halinde lazer ışınları ile taranarak yapılır. Kullanılacak olan lazer ışını kişiden kişiye değişmektedir. Başarılı bir sonuç almak için kişiye uygun lazer tedavisi uygulanmalıdır.

Kullanılan Lazer  Sistemleri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamalarında birbirinden farklı lazer sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler arasında dalga boyları farklı olan Alexandrite, Diod ve Nd-Yag sistemleri diğer sistemlere göre daha çok tercih edilir.

Lazer Epilasyon nasıl bir tedavidir?

Lazer Epilasyon cihazları amacına göre farklı boyutlarda ışınlar göndermektedir. Kıl köklerine kadar etki edecek olan ışınlar kıl kökünün ölümünü gerçekleştirir. Kıl köküne erişen ışınları kıl köklerinde bulunan renk maddesi emer ve ışık enerjisi ısı enerjisine dönüşerek kökte tahribat gerçekleştirir.

Lazer Epilasyon tedavisi için kaç seans gereklidir?

Ortalama 6-8 seans yeterlidir ancak bu durum kıl köklerine ve cilt tonuna göre değişiklik gösterebilir. Seanslar ise 4-6 haftadır.

Lazer Epilasyon ağrılı bir işlem midir?

Lazer epilasyon genelde ağrısız ancak ışınların iletimi sırasında yanmalı bir işlemdir. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber oldukça rahat bir uygulama haline gelmiştir. Özellikle kullanılan soğutma sistemleri sayesinde bölgede soğuk anestezisi etkisi sağlanarak ağrısız işlem yapılabilmektedir.

Okunmaya Değer Yazı!  Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır? Merak Edilenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir