Estetik ve Güzellik

İstanbul Burun Estetiği 5 Soru Cevap

Bu yazımızda sizlerle istanbul burun estetiği hakkında en merak edilen soruların, yaptığımız araştırmalar sonucu ortaya çıkan cevaplarını paylaşacağız. Bütün okuyucularımızın meraklarını dindirmek dileğiyle iyi okumalar dileriz.

Kimler Burun Estetiği Yaptırmalıdır?

Öncelikle en çok sorulan soruların başında gelen, “burun estetiği olmama gerek var mı?” ya da “burun estetiği yaptırmalı mıyım?” diye devam eden “kimler burun estetiği yaptırmalıdır?” sorusunu kısaca şu şekilde cevaplayabiliriz. Birtakım durumlarda yaş olarak 17 beklenmelidir. Ayrıca burun şekli kalıtsaldır ve burun estetiği yaptıracak kişi kimsenin etkisi altında kalmadan bu operasyonu geçireceğine kendisi karar vermelidir. Asla ve asla unutulmaması gereken ise gerçek dışı, hayali beklentilerin yerine getirilemeyecek oluşudur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği hastanede, genel anestezi altında estetik veya plastik cerrahi uzman ile yapılmaktadır. Ameliyattan önce anestezi uzmanı doktor tarafından testler gerçekleştirilecek olup, ardından ameliyat yaklaşık olarak 1-2 saat sürecektir. Açık veya kapalı burun estetiği gerçekleştirilebilir. Bu 2 yöntemden biri olan kapalı burun estetiği ile gerçekleştirilen operasyon sonucunda kesik ve dikiş izi bulunmaz.

Burun Estetiği Olduktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Burun estetiği sonrasında erken ve geç dönemde dikakt edilmesi gereken birtakım etkenler bulunmaktadır.

  1. Burun estetiği sonrası erken dönemde kan sulandırıcı kullanılmamalıdır.
  2. ilk aylarda burun travmaya maruz kalmamalıdır.
  3. İlk 2 ay sauna ve solaryum gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Uzun vadede ise burun estetiği olmuş bir kişi normal yaşamına herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan devam edebilir. Spor ve fiziksel aktivitelerde bulunabilir.

Burun Yeni Görüntüsüne Ne Zaman Kavuşur?

Burun estetiğinin ardından atel alındıktan sonra aslında burnun yeni kimliği ortaya çıkmaktadır. Ancak asıl olarak son haline kavuşması yaklaşık 6 ay ile 12 ay arasında bir süre almaktadır. Bu süre boyunca burun travmalardan korunmalıdır.

Komplikasyonlar Nelerdir?  Komplikasyon Oluşması Durumunda Neler Yapılır?

Burun estetiği sonucunda çok nadiren de olsa gerçekleşebilmektedir. Bu komplikasyonlar, nefes alıp-verme zorluğu gibi veya şekil bozukluğu gibi sonuçlar doğurabilmektedir. Bu tip komplikasyonlar sonucunda revizyon rinoplasti denilen operasyon ile sorunlar düzeltilmektedir.

Skolyoz

İlgili Gönderi

Bağlıca Koltuk Döşeme

Bağlıca Koltuk Döşeme Koltuk Döşeme Nedir, Ne Zaman İhtiyaç Duyulur? Koltuk döşeme; maliyet, manevi değerler… Devamı

7 ay ago

Ter Bezi İltihabı

Koltuk Altı İltihaplanması Ter Bezi İltihabı Nedir? sorusuna cevap olarak; Tıp dilinde derinin iltihaplanması olarak… Devamı

2 sene ago

Çayyolu Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır? Bulunuş tarihi 1960 yıllarına dayanan lazer epilasyon, kıl… Devamı

2 sene ago

Çayyolu Nöbetçi Eczane

Çayyolu Nöbetçi Eczane ve diğer komşu semt olan ümitköy, beytepe, yaşamkent, incek eczanelerin oluşumunu sağlayan;… Devamı

3 sene ago

Her Türlü Gribi İyileştiren Anneanne Tarifi

Gribe Ne İyi Gelir ? Evde Yapılacak Karışım Grip Savar İçin Malzemeler: 1 su bardağı… Devamı

3 sene ago

Pencere Seçimi ve Sağlık

Evin pencerelerinin seçimi konusuna çok önem verilmemektedir. Fakat pencere seçimi her konuda önemlidir. Örneğin tasarruf… Devamı

3 sene ago