Kategori: Genel

Hosting seçerken nelere dikkat edilmelidir? Ucuz hosting mi almalı pahalı hosting mi?

Hosting, bir web sitesinin hızlı ve işlevli olması için gerekli olan bir barındırma hizmetidir. Bu barınma hizmeti yüksek hızlı bilgisayarlarda, yüksek teknoloji ile üretilmiş datacenter’larda gerçekleştirilmektedir.

Hosting Hizmeti Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hosting hizmeti seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Hizmet verilen bilgisayarın işletim sistemi, trafik, web alanı, veri tabanı, subdomain ve email bunlardan bazılarıdır. Cenuta, sizler için tüm bu kriterleri karşılamaktadır. Web siteleriniz kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir.

İşletim Sistemi

Hostingler için kullanılan işletim sistemleri 2 tanedir. Bunlar genellikle Windows ya da Linux’tur. Hangisini seçeceğiniz sitenizin kodlama diline göre değişmektedir.

Hosting Alanı

Hosting alanı, tercihleriniz için önemli bir kriteredir. Hosting alanı, sitenizde bulunacak olan yazı, resim, video gibi içeriklerin saklandığı alanın genişliğidir. Alan konusunda seçimi ihtiyacınıza göre yapmalısınız. İhtiyacınızdan fazla alanı almak gereksiz olacaktır.

Trafik

Trafik kavramı, sitenize aynı anda girecek kişi sayısı ile ilgilidir. Sitenizde bulunan içerik sayısı arttıkça sitenizin trafiği de o oranda artacaktır. Hosting seçiminizi yaparken sitenizin ortalama trafiğini ve içerik miktarınızı göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Eğer trafiğinizin altında bir hosting hizmeti seçerseniz belirli bir süre sonra sitenize erişim engellenecektir. Bunun sonucunda bir dahaki aya daha yüksek kapasiteli bir hostinge geçmeniz gerekecektir.

Veritabanı

Veritabanı veriler ile ilgilidir. Birbiri ile bağlantılı verilerin depolandığı alana denmektedir. İçerikler site her açıldığında veritabanından alınmaktadır. Bu da zaman kaybını önlemektedir. Ayrıca veritabanı sayesinde veriler düzenli bir şekilde oluşmaktadır. Veritabanı seçiminizde de yine sitenizin yazılım dili önemli bir faktördür.

Subdomain

Sitelerin ana domaini bulunmaktadır. Subdomain ise ana domainin altında oluşturulmaktadır. Bunun kapsamı size bağlıdır. Sitenizin kapsamına göre subdomainin kapsamı belirlenmektedir. Seçeceğiniz hosting hizmetinde subdomain sayısı yeterli olmalıdır.

E-mail

Seçeceğiniz hosting hizmetinde en fazla kaç adet mail adresi açılabileceğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Siteleriniz içim e-mail çok önemlidir.

Fiyatlar

Hosting hizmeti seçilirken fiyat yerine ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Öncelikle ihtiyacınız olan hizmetleri belirlemelisiniz. Daha sonra bunların doğrultusundaki fiyat seçeneklerini araştırmalısınız. Kaliteli ve güvenilir bir hosting servisi ile çalıştığınız sürece ucuz hosting hizmetleri kullanmanızda sakınca yoktur. Bunun için Cenuta sizlere yardımcı olmaktadır. Kesintisiz ve güvenilir hosting hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

Web siteleri için hosting hizmeti çok önemlidir. Sitenizin kalitesini, hızını ve kapasitesini belirlemektedir. Eğer kullanışlı bir web sitesi hazırlamak istiyorsanız bu kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Cenuta, sizler için bu kriterleri göz önünde bulundurarak en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. İşletim sistemleri, kullanacağınız hosting alanları sizlerin tercihine ve ihtiyacına göre belirlenmektedir. En yüksek kalitede en iyi fiyatlar ile hosting hizmeti sağlanmaktadır. Site üzerinden ulaşabileceğiniz paketler ile ihtiyacınıza uygun olan hizmeti seçebilirsiniz. ekonomik hosting bağlantısındaki paketlere bir göz atmanızda yarar var.

Skolyoz

İlgili Gönderi

Ter Bezi İltihabı

Koltuk Altı İltihaplanması Ter Bezi İltihabı Nedir? sorusuna cevap olarak; Tıp dilinde derinin iltihaplanması olarak… Devamı

1 sene ago

Çayyolu Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır? Bulunuş tarihi 1960 yıllarına dayanan lazer epilasyon, kıl… Devamı

1 sene ago

Çayyolu Nöbetçi Eczane

Çayyolu Nöbetçi Eczane ve diğer komşu semt olan ümitköy, beytepe, yaşamkent, incek eczanelerin oluşumunu sağlayan;… Devamı

1 sene ago

Her Türlü Gribi İyileştiren Anneanne Tarifi

Gribe Ne İyi Gelir ? Evde Yapılacak Karışım Grip Savar İçin Malzemeler: 1 su bardağı… Devamı

2 sene ago

Pencere Seçimi ve Sağlık

Evin pencerelerinin seçimi konusuna çok önem verilmemektedir. Fakat pencere seçimi her konuda önemlidir. Örneğin tasarruf… Devamı

2 sene ago

Ispanağın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ispanağın Faydaları ve Zararları Nelerdir? Ispanağın Yararları Düşük kalorili olması sayesinde kilo kontrolünde olan veya… Devamı

2 sene ago