Hastalıklar

Uyku Apnesi ve Horlama İçin Lazer Tedavisi

Uyku Apnesi ve Horlama İçin Lazer Rehabilitasyonu, Aslında genel olarak erkekler için görülen bir rahatsızlık gibi görünse de, pek çok bayanda da horlama ve uyku apnesi gibi bir mesele görebilmek olasıdır. Görülen ve dilde dolanan erkeklerin horlama sorunu, yeniden bayanların da aslında korkulu bir düşü. Elbette ki pek çok kişi tarafından önem vermeyen bu vaziyet, aslında bir rahatsızlık olduğu bilinmektedir. Değişik rehabilitasyonlar ile bundan kurtulabilmek olası olurken, uyku kalitesini artırabilmek için ihtiyaç duyulan olan bir rehabilitasyon olarak tanımlanabilir. Günümüzde pek çok tedavi yolu uygulanırken, lazer tedavisi bunların arasında bulunuyor. Kısaca, lazer tedavisi ile ilgili bilgiler vermek gerekirse, bu yazımızda sizlere şu bilgiler ile yardımcı olabiliriz.

Horlama ve uyku apnesi

Değişik sebeplerden, fiziksel veyahut yorgun geçen bir günün hemen peşinden, horlama durumu ortaya çıkabilmektedir. Bazı vakit dönemsel olarak karşınıza çıksa da, kimi kişilerde sürekli bir sorun olarak boy göstermektedir. Bu sorun, üst solunum yolu konusunda olmak ile beraber, küçük dil, burun, damak ve dil kökü ile ilgili bir durumdur. Bu söz ettiklerimizin gevşemesi halinde uyku kalitesi düşmekte, horlama ve uyku apnesi kendini göstermektedir. Tedavi edilmemesi durumunda ciddi tehlikelere de sebep olduğu bilinmesi gerekiyor.

Lazer tedavisi

Günümüzün popüler rahatsızlıkları arasında yer alan horlama, popüler bir tedavi yolu ile ortadan kaldırılabiliyor. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi yumuşak damak, burun, küçük dil gibi maddelerin yumuşaması, gevşemesi ve titreşiminden meydana gelen horlama, soluk alıp verme esnasında sorunlar yaşatmaktadır. Bazı kişilerde, 5 – 10 saniyelik kadar nefessiz kalma durumları ortaya çıkarken, tıkanıklık, uyku apnesi kendini gösteriyor. Titreşimlerin alana getirdiği horlama, yine geniz etleri ile ilgili bir durumda olabilmektedir. Bu durumda uyku apnesini tetikleyen durumlar arasında bulunuyor.

genel olarak cerrahi operasyonlar ile birlikte tedavi edilen bu rahatsızlıklar artık lazer tedavisi ile ortadan kaldırılabiliyor. Gevşemekte olan yumuşak damak ve küçük dil, lazer yolu ile büzüştürülerek, tedavi edilebiliyor. Öncelikle hayvanlarda tecrübesi yapılan bu yol artık insanlar üzerinde de tedavi emelli olarak kullanılmakta olup, % 60 bir oran ile iyileşme sağladığı da bilinmektedir.

Skolyoz

Yorumları Gör

  • Çok ağar bir işte çalışmak, çok yorulmak gece uykumuzda horlamıza sebep olur. Bu nedenle uykumuzu daha rahat alamayız ve sabah bitkin uyanırız, ayrıca yanımızdakileri de gece horladığımız için huzursuz ederiz. Bu arada websitenizi çok faydalı buldum, başarılarınızın devamını diliyorum.

İlgili Gönderi

Bağlıca Koltuk Döşeme

Bağlıca Koltuk Döşeme Koltuk Döşeme Nedir, Ne Zaman İhtiyaç Duyulur? Koltuk döşeme; maliyet, manevi değerler… Devamı

3 ay ago

Ter Bezi İltihabı

Koltuk Altı İltihaplanması Ter Bezi İltihabı Nedir? sorusuna cevap olarak; Tıp dilinde derinin iltihaplanması olarak… Devamı

2 sene ago

Çayyolu Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır? Bulunuş tarihi 1960 yıllarına dayanan lazer epilasyon, kıl… Devamı

2 sene ago

Çayyolu Nöbetçi Eczane

Çayyolu Nöbetçi Eczane ve diğer komşu semt olan ümitköy, beytepe, yaşamkent, incek eczanelerin oluşumunu sağlayan;… Devamı

2 sene ago

Her Türlü Gribi İyileştiren Anneanne Tarifi

Gribe Ne İyi Gelir ? Evde Yapılacak Karışım Grip Savar İçin Malzemeler: 1 su bardağı… Devamı

2 sene ago

Pencere Seçimi ve Sağlık

Evin pencerelerinin seçimi konusuna çok önem verilmemektedir. Fakat pencere seçimi her konuda önemlidir. Örneğin tasarruf… Devamı

2 sene ago