Kategori: Genel

Çayyolu Nöbetçi Eczane

Çayyolu Nöbetçi Eczane ve diğer komşu semt olan ümitköy, beytepe, yaşamkent, incek eczanelerin oluşumunu sağlayan; tarihi ismiyle Kutuğun, (Çayyolu Köyü) Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı olan bir mahalle olarak bilinmektedir. Ankara’da çok uzun yıllar önce bulunanlara Ümitköy, Çayyolu; nerede ve nasıl bir yerdir diye sorulduğunda, Başkentin gözde semtleridir cevabını vereceklerdir. Çayyolu bölgesinde ilk nöbetçi eczane ise Ümitköy Nöbetçi Eczane olarak bilinmektedir.

Çayyolu, sağlığa önem veren bir semt olmakla beraber pek çok eczaneyi de bünyesinde bulunduruyor. Her mahallesinde farklı eczaneler bulunuyor ve nöbetçi eczaneler de internet üzerinden takip edilebiliyor. 7/24 ulaşabileceğiniz nöbetçi eczaneler vatandaşın sağlık açısından biçare olmaması için hizmet sunuyor. Haftanın 7/24 saati gece gündüz eczane bulunuyor.

Tarihi açıdan çok fazla önemli olaylara sahne olan Ankara ili ayrı bir özelliğe sahiptir. Sağlık, ekonomik, sosyal, kültürel gibi birçok özellik konusunda avantajlı bir konumda yer aldığını görüyoruz. Sunulan imkanlar değerlendirildiğinde çayyolu nöbetçi eczane sağlık konusunda birçok ihtiyaca cevap vermektedir. Genel olarak hayatın vazgeçilmezlerinin temelinde sağlıklı olmak yer alıyor. Sağlıklı olan kişiler sağlıklı toplumlar inşa ederler.

Yaşamkent mahallesinde pek çok nöbetçi eczane bulunuyor. Vatandaşın Yaşamkent nöbetçi eczane den beklentisi her türlü ilacı bulabilmek ve acil durumlarda müdahale edebilecek yetkilileri eczanelerde görmek. Çayyolu üzerinde bulunan tüm nöbetçi eczaneler de kimi zaman doktordan çok daha önce vatandaşın yardımına koşuyor. İl merkezinde geçirilen stresli ve yoğun bir günün sonrasında, çevrenin sessiz ve sakinliğini rahat bir şekilde dinlemeye devam edebilirsiniz.

İncek, Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalle ve aynı isimli olan bir semttir.  İncek günümüzde en çok farklı konut projeleriyle karşımıza çıkıyor, bu nedenle nüfus oranında büyük artışlar mevcut. Nüfus artış olduğundan dolayı eczane sayısında da artış gözlenmektedir.

Beytepe, özellikle Çankaya’nın en değerli beş mahallesi sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. incek mahallesi gibi beytepe semti de hızla büyüyen bir bölge bu nedenle sağlık ihtiyaçların karşılanması için de eczane sayısı bir hayli fazla. Yapılan anketler sonucunda elde edilen sonuçlar değerlendirildiğinde sunulan Beytepe Nöbetçi Eczane imkanların çok fazla olmasında etken olmuştur.

Çayyolu Hangi Konum ve Özelliklere Sahiptir

Çayyolu şehir merkezine kilometre olarak biraz uzak fakat sağladığı fırsatlarla, yaşayan kişilerin ihtiyaçlarını gidermesi açısından avantajlar sunmaktadır. Çayyolu, Kızılay’a 25 km kadar uzaklıkta bulunmaktadır. Yapımı uzun süren bir süreçte Koru metrosu 2014 senesinde hizmete açılmış olmaktadır. Çayyolu’nda yaşayan kişiler, metroya kavuşmalarıyla birlikte 163 olarak bilinen servis de eskilerde kalmış bulunuyor. Açık havada spor yapmak en çok tercih edilen etkinlikler içinde yer alıyor. Uzun süren kış mevsiminde, Ankara ilinde açık havada spor yapmak mümkün değildir.

Genel olarak ayaz bir iklim hakimdir. Fakat Çayyolu’nda ikamet edenler için bir engel oluşturmuyor. Özellikle park Caddesi’nin karşısındaki yürüyüş parkuru ile beraber erken saatlerde ve akşam gün batımından sonra yürüyüş ve koşu trafiği olmaktadır. Çayyolu özellikle sağlık açısından da sakinlerine fırsatlar sunuyor çayyolu nöbetçi eczaneler ile istediğiniz zaman eczanelerin sunduğu imkanlara ulaşabilirsiniz.

Sizlerde çayyolu ve komşu semtlerinde ikamet ediyorsanız eğer aşağıda paylaşacağımız linkten günlük güncel nöbetçi eczane listesine 7/24 ulaşabilir takip edebilirsiniz.

buyurun: https://www.alocayyolu.com/cayyolu-nobetci-eczane/

Skolyoz

Paylaş
Yazar
Skolyoz

İlgili Gönderi

Bağlıca Koltuk Döşeme

Bağlıca Koltuk Döşeme Koltuk Döşeme Nedir, Ne Zaman İhtiyaç Duyulur? Koltuk döşeme; maliyet, manevi değerler… Devamı

7 ay ago

Ter Bezi İltihabı

Koltuk Altı İltihaplanması Ter Bezi İltihabı Nedir? sorusuna cevap olarak; Tıp dilinde derinin iltihaplanması olarak… Devamı

2 sene ago

Çayyolu Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır? Bulunuş tarihi 1960 yıllarına dayanan lazer epilasyon, kıl… Devamı

2 sene ago

Her Türlü Gribi İyileştiren Anneanne Tarifi

Gribe Ne İyi Gelir ? Evde Yapılacak Karışım Grip Savar İçin Malzemeler: 1 su bardağı… Devamı

3 sene ago

Pencere Seçimi ve Sağlık

Evin pencerelerinin seçimi konusuna çok önem verilmemektedir. Fakat pencere seçimi her konuda önemlidir. Örneğin tasarruf… Devamı

3 sene ago

Ispanağın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ispanağın Faydaları ve Zararları Nelerdir? Ispanağın Yararları Düşük kalorili olması sayesinde kilo kontrolünde olan veya… Devamı

3 sene ago