Skolyoz Bitkisel Tedavi Yöntemi

Skolyoz Bitkisel Tedavi Yöntemi

Skolyoz hastalığı son dönemlerde oldukça merak edilen bir hastalıktır. Bu konuda çok fazla yorumlar ve araştırmalar yapılsa da her geçen gün yeni bir şeyler öğrenmeye devam ediyoruz.

Skolyoz Nedir?

Skolyoz bir omurga hastalığıdır. Omurganın dışarıdan görülen bir şekilde eğriliğidir. Skolyoz doğuştan olabildiği gibi çeşitli sebeplere bağlı olarak da gelişebilir. Tam olarak skolyozun hangi sebeplerden dolayı geliştiği net bir şekilde ortaya çıkmamıştır. Genellikle gelişme çağının başında çok fazla dikkati çektiği için o dönemlerde çok daha rahat anlaşılmaktadır. Skolyozun tedavi süreci de hastalığın derecesine göre değişiklik gösterebilir.

Skolyoz Tedavi Süreci

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi skolyoz tedavisi hastalığın derecesine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca hastanın yaşı da önemli bir etkendir. Çoğu zaman cerrahi bir tedavi gerektiren bu hastalıkta oldukça sıkıntılı ve zahmetli bir süreç var olur. Çocuk yaştaki hastalar için cerrahi müdahalede omurga füzyonu yapılmadan kısıtlı bir alana füzyon yapılarak oluşan eğrilik tamamen önlenmeye çalışılır. Daha başlangıç safhalarında fizik tedavi yöntemleri ile hastalığın ilerlemesi engellenebilir. Buradaki amaç iskelet sisteminin belirli bir olgunluğa erişmesidir.

Skolyoz Bitkisel Tedavi Yöntemi
Skolyoz Bitkisel Tedavi Yöntemi

Bitkisel Tedavi Süreci

Alternatif tıp aslında birçok kişinin her türlü hastalık için başvurduğu bir yöntemdir. Skolyoz içinde çeşitli öneriler bulunmaktadır. Bitkisel tedaviler çoğu zaman olumlu sonuç verse de her türlü bitki için doktorunuza danışarak ya da bir bilenden destek alarak ilerlemelisiniz.

Okunmaya Değer Yazı!  Skolyoz Nedir?

İlk olarak çörek otu mucizesini söylemek mümkündür. İçerisinde bulunan bileşenler sayesinde omurganızda bulunan eğriliğin büyük ölçüde tedavisi gerçekleşir. Ancak belirttiğimiz gibi erken teşhis oldukça önemlidir. Çörek otunu günde iç defa birer kaşık bal ile ya da yemeklerinize karıştırarak tüketebilirsiniz.

Bir diğer bitkisel mucize ardıç yağıdır. Ardıç ağacının yapraklarından elde edilen bu yağ skolyoz oluşan bölgeye sürülerek tedavi gerçekleşir. Ayrıca yemeklerinize ekleyebilir, yapraklarından çay da yapabilirsiniz. Skolyoz için bir başka mucize de zencefildir. Zencefil hemen hemen birçoğumuzun evine girmiş bir bitki olmasına rağmen faydaları çoktur. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde omurgada meydana gelmiş eğriliğin düzelmesine yardımcı olarak hastalığın ilerlemesini durdurur. Ancak belirttiğimiz gibi tüm bitkisel çözüm için doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

One thought on “Skolyoz Bitkisel Tedavi Yöntemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir