Sırt Ağrısı Neden Olur?

Yapılan araştırmalara göre en sık rastlanan hastalıklardan birisi sırt hastalığıdır. Sırt ağrıları yaşamımızı olumsuz etkileyerek,  önemli problemler haline gelmiştir.  Kalp hastalıklardan, kas ağrılarından meydana gelen sırt hastaları her yaşta görülmektedir. Aynı yer de ve sürekli görülen sırt ağrısı dikkate alınmalıdır. Sırtımızdaki omurgaların yanında bulunan kasların gerilmesiyle oluşan sırt ağrılarının en önemli nedeni strestir. Stres kasların gerilmesinde tetikleyicidir. Ağır yük kaldırma sonucu ve vantilatör altında uzun süre kalma sonucunda sırt ağrıları meydana gelmektedir.

Sırt Ağrısı Neden Olur?

Sırt ağrısı oluşumunun ve sırt ağrısı neden Olur diye merak edenlerin ilk bilmesi gereken masa başı işlerdir.

Masa başı işlerde çalışan kişilerde sırt ağrısı çok sık görülmektedir. Bir diğeri ise bilgisayardır. İnternetin hızlı yaygınlaşması ile bilgisayar kullanımı artış göstermiştir.  İnternetin hızlı yaygınlaşması ile bilgisayar kullanımının artması ile genç ve yaşlılarda sırt ağrısı çok fazla sorun haline gelmiştir.  Sırt ağrısı neden olur ile ilgili bilinmesi gereken bir başka sorunlar ise kalp ve safra kesesi olabilmektedir. Sırt ağrısına boyun fıtığı da sebep olmaktadır. Çünkü boyun, sırt ve omuz bölgeleri birbirine yakın olduğu için boyunda hissedilen ağrılar sırt bölgesinde de hissedilmektedir.

Sırt Ağrısı Neden Olur?
Sırt Ağrısı Neden Olur?

Sırt Ağrısı Tedavileri

Sırt ağrısı tedavisi için ilk önce sırt ağrısının teşhisi kullanılmalıdır.  Sırt ağrısı neden olur ile ilgili merak edilenler de sonra sırt ağrısı tedavileri uygulandığında sırt ağrısı çekmek azalmış olacaktır. İlaç tedavisi ile sırt ağrılarının tedavisi mümkündür. Kas gevşeticiler gibi ilaçların yanında mutlaka fizik tedavi görülmesi gerekmektedir.  Kasların gerilmesine sebep olan ve sırt ağrısı yapan stres fizik tedavisi uygulanırken hayattan çıkarılması gerekir. Stres yapan her şeyin köklü değişime uğraşması gerekir.  Denizlerde sırt üstü yüzmek, ani hareketlerden kaçınmak, ağır yük taşımak ve spor aktiviteleri çoğaltmak sırt ağrısını önleyen unsurlardır.

Okunmaya Değer Yazı!  Doğumu Kolaylaştıran Öneriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir