SHMH Diyeti ve Mucize Etkileri

Bu diyet, özellikle hastanelerin çok kilolu hastalarına ameliyat öncesi kilo vermeleri için önerdikleri diyet.Aynı zamanda bir haftada tam 6 kilo vermenizin mümkün olduğu şok diyet. Çok kilolu obez hastalara uygulanan diyet.Tabi ki mutlaka doktor kontrolünde yapmanız gereken diyet.

SHMH Diyeti Beslenme Programı:

SHMH Diyeti 1. Gün:

SHMH Diyetinde ilk gün sadece çorba içebilir,meyve yiyebilirsiniz.Muz hariç bütün meyveleri yiyebilirsiniz. Kavun ve karpuzun kalorisi diğer meyvelere göre daha düşüktür.Şekersiz çay serbesttir. Bol bol su için.

SHMH Diyeti 2. Gün:

SHMH Diyetinde ikinci gün bol bol sebze yiyebilirsiniz. Doyuncaya kadar sebze yemeniz serbest. Yeşil sebzeleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Kuru fasulye, mısır ve bezelyeden uzak durun. Gün boyunca acıktıkça çorba içebilirsiniz. Akşam olunca size bir ödül var: kendinizi tereyağlı fırın patates (kumpir) ile ödüllendirin. Dün meyve yediniz,bugün meyve yemeyin.

SHMH Diyeti 3. Gün:

SHMH Diyetinde üçüncü gün istediğiniz kadar çorba için. Sebze ve meyve yiyin. Bugün patates yemeyin.Üç gün boyunca hile yapmadıysanız 3-4 kilo verdiğinizi göreceksiniz.

SHMH Diyeti 4. Gün:

Bugün muz ve yağsız süt tüketeceksiniz. En fazla üç muza izin vardır. Yağsız sütün yanında bol bol çorba içebilirsiniz.

Okunmaya Değer Yazı!  Enerjiyi Arttıran Mucizevi Besinler

SHMH Diyeti 5. Gün:

Bugün sığır eti ve domates tükteceksiniz.Gün boyunca 310-620 gr sığır eti ve altı adet domates yiyebilirsiniz. Gün boyunca 6-8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Çorba içmeye devam edin.

SHMH Diyeti 6. Gün:

Bugün et ve sebze tüketiminize izin var. 3 veya 4 adet biftek ve sebze yiyebilirsiniz. Yeşil lifli sebzeleri tercih edin. Patates yemeyin. En az 1 kase çorba içmeyi unutmayın. Altıncı günün sonunda yukarıdaki diyeti hiç hile yapmadan uyguladıysanız 5 – 8.5 kg arasında kaybetmiş olmanız gerekir.

SHMH Diyeti 7. Gün:

Kahverengi pirinç, meyve ve sebze sularını doyacak kadar yiyip içiyorsunuz.Acıktıkça çorba için.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir