Sezen Aksu ve Tülin Şahin Nasıl Zayıflıyor?

Bir çok defa televizyon gazete veya sosyal medyada zayıflama ve güzellik sırlarını okuyoruz. Bunun yanında farklı önerilerle de sık sık karşılışayoruz. Fakat bunların arasında gerçekten hangileri faydalı hangileri işe yarıyor buna dikkat etmek gerekiyor. Simdi sizlere gözle görülür bir biçimde kilo veren bir kaç ünlünün bunu nasıl başardığından bahsedeceğiz.

Tülin Şahin Diyeti

Bir dönem çok hızlı kilo alan Tülin Şahin 27 kilo verdi. Bu süreçte çok ciddi olarak diyetisyen yardımı aldı.

Tülin Şahin bunun yanında oldukça disiplinli bir şekilde spor yaptı. Ve bir konuşmasında herkese şunları öneriyor;

Her fırsatta merdiven çıkın. Poponuzun sıkılaşmasını sağlayacaktır. İstediğiniz yiyeceklerden az olarak küçük porsiyonlarda tüketin. Zayıflayana kadar olmak istediğiniz manken yâda oyuncuların resimlerine devamlı olarak bakın, bu motivasyonunuzu kolaylaştıracaktır. Spor haricin de yürüyebildiğiniz kadar yürüyün. İnanın, inandığınız takdirde başarmanız mümkün. Sürekli olarak kilo vermeliyim demeyin, bu bir süreç. Bir şey yemek istediğinizde gerçekten aç mıyınm diye düşünün. Yemeğinizi yavaş yiyin ve 20-22 defa çiğneyin. Ne kadar çiğnerseniz o kadar sindirimi ve hazmedilmesi kolay olur. Spor olmadan olmaz. Bunu sadece zayıflamak için değil yaşam tarzı haline getirmelisiniz. Çantanızda mutlaka ara öğün için yiyecek taşıyın. Beyaz leblebi ve bir kaç kayısıyı mutlaka çantanızda taşıyın. Çünkü çok acıktığınız ve çok yemek yediğiniz zaman daha fazla kalori alırsınız. Çok acıkmadan mutlaka hafif bir şeyler tüketmelisiniz.

Okunmaya Değer Yazı!  Fazla Su İçerek Zayıflamak Mümkün Mü?

Sezen Aksu’nun merak edilen zayıflama sırları;

Sezen aksu dönem dönem alıp verdiği kilolarla göz önünde ve isminden de bu şekilde söz ettiriyor. Sezen Aksu için, Ata demiler gibi ünlülerin de diyetisyeni Taylan kümeli neler yaptırdığını şöyle anlatıyor. Sezen Aksu disiplinli bir bayan söz dinliyor. Özel çaylarımızdan tüketiyor. Ve uzun süreli form tutuyor. Bir gün yapıp sonrasında bırakmıyor. Kiraz sapı çayı içiyor. Vücuttan ödem atılmasını sağlıyor. İçerisinde maydanoz ve kayısı da bulunuyor. Bunlar da yağ yakıışını hızlandırıyor. Sezen Aksunun diyetinde örnek bir gün.

  • Sabah kahvaltı; İki yumurta beyazından omlet, 1 dilim yulaf yâda esmer ekmek domates salatalık yeşilbiber
  • Ara Öğün; 3, 4 adet ceviz ve kuru kayısı
  • Öğle; 100 gram ızgara balık, taze salata 1 dilim esmer ekmek,
  • Ara Öğün; Bre elma yâda portakal
  • Akşam; 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış brokoli domates soslu da olabilir. 1 dilim yulaf ekmeği, 100 gr ızgara balık, salata
  • Ara Öğün; 100 gram ananas yâda 1 kâse yoğurt

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir