Şeker Hastalığında Ezber Bozan Bir Araştırma Görüldü

Şeker Hastalığında Ezber Bozan Bir Araştırma Görüldü

Ülkemizde hemen hemen 10 kişiden 1 inde görmüş olduğumuz şeker hastalığı her geçen gün insanlarda da ne yazık ki artmaya başlıyor.

Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Alper Çelik diyebate hastalığı ile ilgili olarak gerekli tüm açıklamalarda bulundu. Eğer ki şeker hastalığının erken teşhisi olur ve ciddi kilo problem kişide görülmez ise o zaman şeker hastalığının da düzeltilebileceğini Doç. Dr. Alper Çelik söyledi. Yapılan klinik araştırmalar sonucunda ise 727 hastaya ait veriler de inceleme altına alınmış oldu. Üstelik bu tür hastalık için ameliyat tedavisinin düşünüldüğü belirlenirken birçok hasta üzerinde de denilen bu yöntem işe yaradığının altını çizdi.

 

Şeker hastalığının erken teşhisle önlenmesinin artık mümkün olacağını söyleyen Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Alper Çelik hastanında mümkün olduğunca kilo kontrolünü bir an once yapması gerektiğinin de altını çiziyor. Hastalığın ameliyat ve ya erken teşhisle önlenebilmesi kişinin kilo problem ile artık doğru orantılı olmaya başlayacak. Şeker hastalığı ile ilgili olarak artık yeni denemeler ortaya konulmaya ve bu hastalığında mutlaka önlenebilmesi için çeşitli çözüm yolları üretilmeye çalışılıyor dedi. 

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Şeker Ölçüm Cihazları Ölüm Saçıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir