Saç Dökülmesini Önleme Yöntemleri

Saç dökülmesini önleme yöntemleri olarak bir dizi uyarı ve önerileri sıralamak istedik. Siz de saç dökülmesi sorunuyla başbaşa iseniz lütfen dikkatli okuyun.

  • Saç dökülmesini önlemek için saç köklerini canlandırmak gereklidir. Bunun için saç derisine zeytinyağı veya hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak saçların dökülmesini azaltırken daha hızlı uzamasını sağlar.

  • Saç dökülmesini tedavi etmekte amla parçaları ve kremsi hindistan cevizi yağı karıştırılırak hazırlanan amla yağı çok etkili bir yöntemdir. Amla yağı sadece saç dökülmesinde değil saçların hızlı uzaması, kuru ve kaşınan saç derisini tedavi etmede dekullanılmaktadır. Limon suyu ile Amla yağını karıştırıp saç derisine masaj yaparak uygulayın. Bone ile saçlarınızı kapatın. Karıiımın derinlere kadar etki etmesi için sabaha kadar bekleyin. Sabah saçınızı temizleyin. Haftada bir yapılan bu saç maskesi Saç dökülmesini engellerken saçların daha dolgun görünmesini sağlar.

  • Sardunya yaprakları güçsüz ve çabuk kırılan dökülen saçları tedavi etmede oldukça etkilidir. Sardunya yapraklarını 20 dakika kaynayan suya atın beyazlaşana kadar suda bekletin daha sonra oluşan suyu haftada 2 kere saçınızı durularken kullanırsanız saç dökülmelerinde büyük oranda azalma gerçekleşir.

  • Marulu püre haline getirdikten sonra taze sıkılmış 1 bardak ıspanak suyunu karıştırıp saç maskesi haline getirin. Bu karışımı haftada 1 uygularsanız dökülmelerde azalmalar gerçekleşir.

  • Kına eskiden beri kullanılan bir yöntemdir. SAçların daha sağlıklı olmasını sağlar. Saça uygulanan kına ile kadınların saçlarında parlaklık artar daha bakımlı saçlara sahip olunur.

  • Soğan suyunun saç çıkarma ve dökülen saçları geri kazandırma gibi bir etkisi vardır. Elde edilen yaklaşık 3 yemek kaşığı Soğan suyunu saçınızı yıkamadan 1 saat önce saçınıza masaj yaparak uygulayınız. Haftada bir yapılan bu saç maskesi saçların daha sağlıklı çıkmasını sağlar.

  • Biberiye saç dökülmesinde kullanılan yöntemlerden biridir. Bir tutam biberiye yapraklarını kısık ateşte 20 dakika kaynatın. Elde edilen biberiye suyunu her gün saçlarınızı durularken kullanınız. Kalan biberiye suyu en fazla 3 gün dolapta muhafaza edilebilir.

Okunmaya Değer Yazı!  Kadın Hastalıkları İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir