Kışın Kilo Verme Tavsiyeleri: Motivasyon

Kışın kilo verme tavsiyelerini uygulamak için önce ”Kışın Neden Daha Çok Kilo Alırız?” sorusunu kendimize sormamız gerekiyor. Kilo verme konusunun sadece yazın formda gözükmek için değil bir sağlıklı yaşam felsefesini oturtmak için olduğunu unutmamamız gerekiyor. Kısa zamanda hızlı kilo verme yerine uzun vadede sağlıklı ve düzenli yaşayarak kilo vermenin sizin için her zaman daha iyi ve uzun vadeli bir geri dönüşü olacaktır. Peki kalın giysiler giyildiği için bir takım yollar ile kilolu gözükmemenin mümkün olduğu kış dönemlerinde kendimizi kilo vermek için nasıl motive edebiliriz?

Size vereceğimiz tavsiyelerle bu kışı kilo almadan geçirmeniz mümkün.

Kış aylarında vücudumuz rehavet dönemine girer. Yazın havanın güzelliği sebebiyle daha çok gezeriz,yüzeriz, vücudumuzu daha çok hareket ettiririz.Kışın ise yaz temposu bir anda gider, havanın soğukluğu nedeniyle kapalı mekanlardan çıkmayız ve daha az hareket ederiz.Hareketsizlik sebebiyle kış aylarında vücudumuz diğer aylara göre daha fazla yağlanma eğilimindedir.

Yaz Yine Gelecek!

Şunu sakin aklınızdan çıkarmayın,yaz yine gelecek.Hem de sandığınızdan çok daha kısa süre içinde bir bakmışsınız güneş yüzünü göstermiş olacak.Bahar geldiğinde paniğe kapılmamak ve yaza sağlıklı bir vücutla merhaba demek şu an vücudunuza nasıl baktığınıza bağlı.Zaten amacımız sadece bikini döneminde değil,vücudumuzu kalın kazaklarla sakladığımız dönemde de fit olmak.Bu yüzden her kış yaptığınızı bu sefer yapmayın : Sağlıklı besinler tüketin,kararında tüketin,bol hareket edin ve zararlı yiyeceklerden uzak durun! Bizi takip edip her zaman desteğimizi hissedebilirsiniz. Bu kadar basit!

Okunmaya Değer Yazı!  Vücut Yağ Oranı Ve Bel Kalça Oranı Nasıl Hesaplanır?

Kışın Kilo Verme Adına Ne Yapmalıyız? Yağlanmanın Önüne Nasıl Geçeriz?

Soğuk ortamlarda kaslar çok kasılır ve zor gevşerler. Bu,vücudumuzun soğuğa karşı verdiği bir tepkidir. Uzmanlara göre, vücudumuz kış dönemlerinde doğal savunma mekanizmasını göstererek yağlanmaya başlar. Bu doğal yağlanma dönemiyle savaşmak için sağlıklı beslenmenin yanı sıra,bilinçli egzersiz yapmalı ve spor aktivitelerine önem vermemiz gerekir.Bu sayede kış aylarında aşırı kilo alımını önlemiş oluruz. Sizlere tavsiyemiz uzun süreli ve düşük tempolu egzersizler yapmanız.Bu egzersiz önerimiz kışın kilonuzu kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Bu kış dans edelim.

Kışın bazı spor dallarıyla ugraşmamız pek mümkün olmayabilir. Havanın soğukluğu  sebebiyle dışarıda bisiklete binmek,spor yapmak, yürüyüş yapmak kışın çok zor olabilir. Size önerimiz bu kış salon danslarına baslamanız. Böylece yeni bir hobi edinecek,yeni beceri kazanacak,yeni insanlarla tanışacak hem de formunuzu koruyacaksınız.Dans ettikçe bağımlısı haline geleceksiniz. Bundan daha güzel bir spor olabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir