Kelliğe Çözüm Bulundu

Kelliğe Çözüm Bulundu

ANTALYA (AA) haberine göre; Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin, kelliğin tedavisine yönelik kök hücre çalışması başlattıklarını ve halen bu çalışmalara devam ettiklerini açıkladı.

Sayın Şahin;  “Özel kök hücre kaynaklarımız bulunuyor, bunların üzerinden moleküler kokteyller elde edip sürülebilir bir kıvamda jel ve krem olarak formüler geliştirip elde ediyoruz. Bu krem veya jeller Kelliğin tedavisinde kullanarak saç çıkmasını ve kel bölgede seyrekliğin azalmasını sağlayabiliyoruz” dedi. 

Prof. Dr. Şahin, Antalya’da düzenlenen 2. Uluslararası Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongresi nde, haber muhabirlerine yaptığı açıklamada; ekibi ile birlikte kök hücre gen tedavi ve hücresel ürünlerin artması, daha fazla fayda sağlamasına yönelik uzun süredir çalışma yaptıklarını bildirdi. Aynı zamanda Dr. Şahin, kök hücre mükemmeliyet merkezi kuruluş çalışmalarının sürdüğünü ifade etti ve açıklamalarına şöyle vurgu yaptı,” kök hücre ve hücresel ürünlerin labratuvarlarda üretilmesine yönelik araştırmalarımız devam etmektedir. Bu alanda çalışmalarımıza hız vermekteyiz.” Diye belirtti.

Kanser hastalığının tedavisine yönelik yeni kemoterapik ajanlar geliştirmek istediklerini anlatan Şahin, kanserli hücreler için, “karakterizasyonu” üzerinde çalıştıklarının altını çizdi.

 

 

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Hemoroid Neden Olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir