Kanserin Zayıf Yanı Bulundu

Kanserin Zayıf Yanı Bulundu

Bilim adamları insanın en önemli koruma sistemi olan bağışıklık sistemini zayıflatan kanseri yok etmeye çalışırken çeşitli metotlar buluyorlar. BBC’nin haberine göre Londra’da Yapılan bazı araştırmalarda tümörlerin zayıf noktaları saptanmaya başlandı. Bu araştırmaların sonucunda bağışıklık sistemine saldıran kanser hücrelerine karşı bağışıklık sistemini güçlendirecek kanser aşıları geliştirilebildiği ortaya çıktı.

 Kanser aşıları kanserle mücadelede en önemli adım olarak görünüyor. Kanser hücreleri ile mücadelede kullanılan ilaçlar bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik immünoterapi yöntemleri sonunda bazı kanser hastalarında mucize denilebilecek olumlu sonuçların alındığı belirtiliyor.

 Buradan esas nokta, bağışıklık sisteminin çalışmasını engelleyen oluşumları hedef almak ve oluşumları zayıflatmaktır. Böylece vücudun kendi kendine kanserle savaşmasının yolu açılıyor. Kanser üzerinde yapılan araştırmalar her geçen gün biraz daha derinleştirilerek bulunan ilaçlar insan sağlığını yeniden temin etmeye yönelik çalışmalar olarak takdir topluyor. Bu noktada esas sorunun Kanser hücrelerinin birbirleriyle benzeşmemesi…

 

 Genetik değişime maruz kalan hücreler her noktada homojen olmadığı ve farklı oldukları için her biri ile mücadele etmek zor oluyor. Fakat araştırmacı bilim insanları bununla mücadele etmek için kanser aşısını geliştirmeyi başardılar. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye odaklı çalışmalar Şşu an için pahalı olsa da ileriki zamanlarda bu çalışmaların ucuzlayacağı yönünde görüş beyan ediliyor.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Arıların Doğal Antibiyotiği Propolis Her Derde Deva!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir