Kadınların Korktukları Meme Kanseri Anlatıldı

Kadınların Korktukları Meme Kanseri Anlatıldı

Son zamanlarda özellikle yaygınlaşan Kanser hastalıkları, erken teşhis olmaması durumunda oldukça kötü sonuçları beraberinde getirmektedir. Kanser tedavileri maddi ve manevi anlamda zorluklardan geçmektedir. Motive ve inanç kansere karşı konabilecek en can alıcı araçlar arasında yer almaktadır. Bireyin kendi ve çevresinden alacağı destekle üstesinden gelebilmesi daha kolay olacaktır.

Kızarıklıklar Kanser Çıktı

Kanser hastalığının en yakın örneklerinden birisi Yurt dışında yaşanmıştır. 21 yaşında genç kız kuzeninin düğünü için kıyafet seçimi yapmıştı. Yaptığı kıyafet seçimine karşın vücut anlamında temizlik yapması gerektiğini düşünmüş; bacaklarında bulunan kılları jiletle temizlemişti. Temizlenen bölgelerde meydana gelen kızarıklıklar öncesinde kişiye tahriş nedeni düşündürürken; kızarıklıklar vücudun çeşitli noktalarında yayılmalar göstermeye başlandı.

Tüm yayılma ile birlikte baş ve sırt ağrılarının da meydana gelmesinden dolayı, acilen doktora başvurdu. Sonucu hiç beklenmedik teşhis koydular. Göğsünde bulunan kitle sebep olmaktaydı tüm bu olanlara. Teşhisin etkili olabilmesinde ki en can alıcı nokta vücudun göstermiş olduğu tepkilerdi olarak bildiren doktorlar, dökülme olmaması durumunda teşhisin koyulabilmesinin çok zor olduğunun da altını çizdi.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Zayıflamak İçin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir