Fazla Su İçerek Zayıflamak Mümkün Mü?

Su hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Peki fazla su tüketerek zayıflamak, daha formda ve zayıf bir vücuda sahip olmak mümkün mü? Uzmanlar fazla su tüketiminin kilo vermede olumlu etkisi olabileceğini düşünüyor. Fazla kalorili içecekler veya alkollü içecekler yerine su tüketimi yapmak zayıflamak için önemli bir yol katetmek demek.

Ne Zaman Su İçilir?

Bu saçma bir soru gibi gözükse de zayıflamak için su tüketiminizi arttırmak istiyorsanız üzerinde düşünmeniz gereken bir konu. Her şeyden önce su içmek için susamayı beklememelisiniz. Triod bezlerimiz bize su içmemiz gerektiğini söyler. Eminiz çevrenizde fazla su içmediği için övünen insanlar bile vardır. Fakat bu tamamiyle yanlıştır. Sağlıklı bir birey terleme ile her gün 8 bardak su kaybeder. Kaybedilen bu suyu geri kazanmak için her gün en az 8 bardak su tüketilmelidir. Vücüttaki su kaybının geri kazanılması kişinin dinç olmasını, enerjisini doğru kullanmasını ve düzgün metabolizma faaliyetlerinin olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden su içmek için susamak beklenilmemelidir. Vücut düzenli bir biçimde fazla su tüketimi yaptıkça troid bezlerinizde sizi daha çok su içmeniz için teşvik edecektir.

Fazla Su İçerek Zayıflamak Mümkün mü?
Fazla Su İçerek Zayıflamak Mümkün mü?

Günde 4 litre su içerek zayıflamak mümkün:

”Pazartesi diyete başlıyorum” tarzda konuşmaları hep duymuşsunuzdur. Pazartesi diyete başlayacağım deyip başlayamadığınız da çok olmuştur. Bir diyete başlamak için hemen katı kurallar uygulamak yerine vücudunuzu alıştırarak gitmelisiniz. Örneğin eski yemek düzeninizi bozmadan sadece fazla su tüketebilirsiniz. Günde 3-4 litre su tüketimi metabolizmanızın daha hızlı çalışıp, daha sağlıklı bir birey olmanızı sağlayacaktır. Bunun dışında günde 3-4 litre su tüketmeye başladığınızda daha az açıktığınızı farkedeceksiniz.

Okunmaya Değer Yazı!  Zihinsel Zayıflama Nedir?

Uzmanlara göre suyun sağlığı olumlu yönde etkilediği, vücuttaki enerji yönetimini kolaylaştırdığı tartışılmaz bir gerçek. Bunun yanında fazla su tüketimi hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de sizi tok tutarak daha az yemek yemenizi sağlayacaktır.

İçmeden yaşayamadığımız bir şeyi sizce de fazla tüketmek zararlı olabilir mi? Saf suyun hayatımızdaki önemi saymakla bitmez. Fakat suyun sizi zayıflatabileceğini de bilmenizin sizi zayıflamak ve diyet yolunda daha çok motive edeceğini düşünerek size bu yazıyı yazdık.

Suyun Faydaları

  • Canlıların hiç biri susuz yaşayamaz. Su hayattır.
  • Fazla su tüketmek açlık hissini azaltır ve dolaylı yoldan kilo vermenize yardımcı olur.
  • Enerji metabolizmanız su ile düzenlenir.
  • Bağışıklık sistemini düzenleyen su ile kanser riski azalır.
  • Besinlerdeki yararlı öğelerin çözünmesine yardımcı olur.
  • Bağırsak sorunlarını azaltır.
  • Eklemlerininzi korur ve eklem ağrılarınız azalır.
  • Cildin kurumasına engel olur.
  • Kanın pıhtılaşmasının önüne geçer ve kanı sulandırır.
  • Karaciğer ve böbreklerinizdeki emilimi arttırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir