Doğumu Kolaylaştıran Öneriler

Doğumu Kolaylaştıran Teklifler, Gebelik döneminde sıhhatli ve balanslı beslenme hem bebeğe hem de anne adayına yararlıdır. Bu gıdaların bazıları yalnızca anne ve bebek sıhhati açısından değil doğumu kolaylaştırması açısından da ehemmiyetlidir.

Öncelikle kadın doğum uzmanları hurmanın doğuma yardımcı besinlerin başında geldiğini söylüyorlar. Gebelik döneminin son ayında her gün tüketilen 4 adet hurma içinde bulunan oksitoksin hormonu ile yarar sağlamaktadır.

Protein ve vitamin açısından da zengin olan hurma süt yapımını arttırır ve doğumun gerçekleşmesini kolaylaştırır.

Gebelik döneminde balanslı ve düzenli beslenmenin çok ehemmiyetli olduğu aşikar. Bunun yanı sıra su tüketimi de oldukça ehemmiyetli. Günde 2-2,5 litre kadar tüketilen su doğum ağrılarını azaltırken enerji vererek anne adayının toparlanmasına yardımcı oluyor.

Doğum Teklifleri

Yalnızca koku olarak değil bir çok alanda kendisinden yararlandığımız gül doğum için de oldukça ehemmiyetli. Yaydığı muhteşem koku ile normal doğumu kolaylaştıran gül bu arada belleği da güçlendiriyor.

Osmanlı döneminde de tıp alanında bolca kullanılan gül tam bir şifa kaynağı. Gülün ateş düşürücü tesiri ve antiseptik tesiri de azımsanmayacak kadar ehemmiyetli.

Meyve olarak çok sevilen ahududunun yapraklarının serinletici ve damarları büzücü tesirinin olduğu doğumu kolaylaştırmada ehemmiyetliyken irin önleyici olmasıyla da doğum sonrası oluşabilecek enfeksiyon rizikonunu ortadan kaldırıyor.

Kekik ve keten tohumu gibi mutfaklarımızdan eksik etmediğimiz nebatların yağları aromatik olarak deşarj olma ve sakinleştirme açısından ehemmiyetlidir.

Okunmaya Değer Yazı!  Fitness İle Zayıflamak

Bu teklifler doğumunuzu kolaylaştıracak ve çektiğiniz acıları asgariye indirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir