Diz Kireçlenmesine Yönelik Tedaviler

Diz Kireçlenmesine Yönelik Tedaviler

Diz kireçlenmesinden korunmak ve gelişmiş tedavi yöntemlerini sizler için araştırdık. Uzun zamandır diz kireçlenmesine bağlı ağrılarınız mı var o zaman bu yazımız tam size göre.

Beden ağırlığının yarısını taşıyan dizler yürüyebilmek, oturabilmek gibi basit eylemleri yapabilmek için diz eklemlerine ihtiyaç duyarız. Diz ekleminin doğal formu bozulduğu zaman hareket kısıtlığının yanı sıra hastaya oldukça acı vermektedir.  Eğer hareket sonrası artan ağrılarınız ve eklemleriniz hareket ettiğinde ses geliyor ise muhakkak bir uzmana danışmalısınız.

 Genellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan diz eklemini çevreleyen kıkırdağın aşınması ile eklem sağlıklı hareket edememektedir. Yaşantınızı çekilmez kılmaması adına yaşam tarzınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle kireçlenmeden kurtulabilirsiniz. Eğer kiloluysanız işe kilo vermekle başlamalı, kaslarınızı güçlendirmeli dengeli ve sağlıklı beslenmelisiniz.

 

Yaşam tarzınızı değiştirdiniz, verilen ilaçları aksatmadan kullandınız ama hala ağrılarınız devam mı ediyor. O zaman cerrahi müdahaleye gerek var demektir. Gelişen teknolojik yöntemler sayesinde hastaya takılan diz protezleri ile hasta eski sağlıklı günlerine kavuşmaktadır. Hastalar bu cerrahi işlemin ardından günlük aktivitelerini yapabilmekte ve dayanılmaz ağrılarından kurtulabilmektedir. 

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Unutkanlık İçin Kür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir