Diz Ağrısı Nedir ? Diz Ağrısına İyi Gelenler

Diz Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler; Diz ağrısının çok çeşitli nedenleri vardır. Fazla zorlama, vitamin eksikiği, romatizma, artrit, vitamin eksikliği vb. gibi sebeplerden diz ağrıları oluşabilir. Bu ağrı sürecinde ağrı kesicilerin yanı sıra doğal yöntemlere de başvurabilirsiniz.

Yaşamınızda Suya Daha Çok Yer  Verin

Su içmek kan dolaşımını hzlandırır ve ağrıların oluşmasını ya da  artmasını engeller. Eklemlere besinlerin ve vitaminlerin iletilmesine yardımcı olur ve vücuttaki tuzun ve zararlı toksinlerin atılmasını hızlandırır.

Havuç

Yıllardır havuç eklem yerlerindeki ağrılar için altarrnetif yöntemler arasında ilk sıradadır. Havucun ağrıyı dindirici etkisi vardır. Dizlerdeki ağrıyı azaltmak için havucu rendeleyip çiğ olarak yemek iyi gelir. Eğer tadını sevmiyorsanız üzeine limon sıkabilirsiniz.

Soğan

Soğan da havuç gibi ağrıyı dindirmeye yardımcı olur çünkü içinde kükürt vardır ve kükürt bağısıklık sistemini uyarır ve doğal anti inflamatuardır. Soğanı çiğ yemek gereklidir.

Çemen Tohumu

Gece yatmadan önce 1 bardak suya 2 çay kaşığı çemen tohumunu suya koyun ve sabah uyandığınızda süzüp için. Dizlerin ağrısını dindirmede etkili yöntmelerdendir.

Magnezyum

Magneyum kas ve sinir ağrılarına, kramplara ve kas sertliklerine çözümdür. Kas sertlikleri ve kas sıkışmaları da dizlerde ağrıya sebep olabilir. Magnezyum açısından  zengin besinler ise şunlardır; yeşil sebzeler, yeşil fasulye, fındık.

Sızma Zeytinyağı

Artrit ağrısını yatıştırmak için özellikle zeytinyağı kullanılır. Eklem ağrılarında da olukça etkilidir. Günde bir kaşık içmek bir çok hastalığa iyi gelir ve metobolizmayı hızlandırır. ayrıca ılık zeytinyağı ile dizlere masaj yapmak ağrıyı hafiftir ya da keser.

Okunmaya Değer Yazı!  Kanser Hastalarına Bal Tüketimi İçin Uyarı

Zerdeçal ve Süt

Süt ve zerdeçal her türlü ağrıyı kesmek için kullanılmaktadır. 1 bardak ılık süte 2 çay kaşığı zerdaçal koyun ve karıştrın ve ağrıyı dindirmek için hergün için.

Karahindibağı

Karahindiba inflamasyonu düşürür ve anti inflamatuar etki verir. Karahindiba yapraklarında A ve C vitamini içerir. Ayrıca karahindiba karaciğer toksitlerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir