Genel

Diyeti Bozan Bahanelere Karşı Etkili Teklifler

Diyete başlarken kendimizi kandırıp farklı bahaneler ile zararlı gıdalara yönelebiliyoruz. Zayıflamayı zorlaştıran bahanelere karşı diyete devam etmenize yardımcı olan etkili telkinler ile formda kalmaya devam edin. Diyeti bozan bahanelere karşı etkili teklifler.

Gün boyunca oldukça sağlıklı gıdalar ile besleniyorsunuz. Ancak işten çıkıp eve giderken gözünüze hitap eden fast food afişleri, market penceresinden görünen cips paketleri veya en sevdiğiniz dizinin reklam aralarında birbirini takip eden şekerleme reklamları aklınızı başınızdan alıyorsa. Öyleyse gelin iç sesimizin dediğini ve onlara karşılık mantıklı telkinleri ele alalım.

İç ses: Bugün özel bir gün yemek yemeyeyim mi?

Mantığın sesi: Özel bir gün olması patlayana dek yemek yemeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Tabii ki, kendi doğum günü pastanızı tatmadığınız bir doğum günü eksik kalır. Ancak ince bir dilin pasta ile yetinmeyip 2 dilimi birden yemek çok da mantıklı değil.

Mantıklı strateji: Gıdalardan aldığınız haz her ısırma sırasında biraz azalır. Bu, ilk lokmaların daha leziz geldiği ve küçük bir dilim pasta ile 2 dilim pastanın yarattığı haz duygusunun aynı olduğu anlamına gelir.

İç ses: Bedenimin isteklerine kulak vermeli ve dondurma istiyor.

Mantığın sesi: Yemek istediğim şey tam olarak ihtiyacım olan şey değil. Vücudunuz sinyal verdiği anda diyeti bırakmaya mecbur değilsiniz. Açlık hissi ile vücudunuz yemek yemeniz gerektiğini işaret ediyor, ama tatlı isteği gerçek ihtiyaç değil.

Mantıklı strateji: Gerçekten aç olup olmadığınıza karar vererek işe başlayın. Eğer gerçekten açsanız, karnınızı doyurmak için ne yediğiniz çok da önemli değil. Ama açlık hissiniz özellikle herhangi gıdaya yönlendiriyorsa, örneğin canınız çikolata yemek istiyorsa, bu acıkmadığınızı gösteriyor. Bu gibi durumlarda bir bardak yasemin bitki çayı içmek size yardımcı olacaktır. Yapılan bilimsel araştırmalar yasemin çiçeği koklayan kadınların çikolata isteğinin üstesinden geldiğini ortaya koymaktadır.

Skolyoz

İlgili Gönderi

Ter Bezi İltihabı

Koltuk Altı İltihaplanması Ter Bezi İltihabı Nedir? sorusuna cevap olarak; Tıp dilinde derinin iltihaplanması olarak… Devamı

1 sene ago

Çayyolu Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır? Bulunuş tarihi 1960 yıllarına dayanan lazer epilasyon, kıl… Devamı

1 sene ago

Çayyolu Nöbetçi Eczane

Çayyolu Nöbetçi Eczane ve diğer komşu semt olan ümitköy, beytepe, yaşamkent, incek eczanelerin oluşumunu sağlayan;… Devamı

1 sene ago

Her Türlü Gribi İyileştiren Anneanne Tarifi

Gribe Ne İyi Gelir ? Evde Yapılacak Karışım Grip Savar İçin Malzemeler: 1 su bardağı… Devamı

2 sene ago

Pencere Seçimi ve Sağlık

Evin pencerelerinin seçimi konusuna çok önem verilmemektedir. Fakat pencere seçimi her konuda önemlidir. Örneğin tasarruf… Devamı

2 sene ago

Ispanağın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ispanağın Faydaları ve Zararları Nelerdir? Ispanağın Yararları Düşük kalorili olması sayesinde kilo kontrolünde olan veya… Devamı

2 sene ago