Diyet İle Verdiğiniz Kilolara Güvenmeyin

Diyet İle Verdiğiniz Kilolara Güvenmeyin

Fazlalıkları olan birçok insan diyet yaparak kilo vermeyi tercih ediyor. Bir süre sonra istediği kolaya düşen insanlar; diyet ile verdikleri kiloları 1 yıl içerisinde hemen geri alıyorlar. Yapılan araştırmada ortaya çıkan bu sonuç; çarpıcı gerçekleri ortaya çıkardı.

Amerikan Journal of Public Health Dergisi’nde yayımlanan araştırmada ortaya çıkan sonuç; diyet yapanların 1 yılda verdikleri kiloları geri aldıkları yönünde oluyor. Obezlerin yaklaşık % 53’ünün; diyet yaparak verdikleri kiloları, 1 yılda geri aldıkları sonucu da yine Amerikan Journal of Public Health Dergisi’nde yer alıyor. Araştırmaya göre diyet yapanların % 53’ü verdikleri kiloları 1 yıl içerisinde geri alırken; % 78’i ise diyetle verdikleri fazlalıkları 5 yıl içerisinde geri alıyor.

 

Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Alper Çelik tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise; obezitenin tedavi edilememesi durumunda ortaya çıkacak sonuçlara vurgu yapılıyor. Tip 2 diyabet, kolesterol, yağ metabolizması bozuklukları ve uyku apnesi gibi birçok hastalığa neden olan obitezitenin tedavi edilmesi gerektiğini ifade eden Doç. Dr. Alper Çelik; diyetle kilo verenlerin bir süre sonra bu kiloları geri aldıklarına da dikkat çekiyor. 

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Varis'i En Çok Kadınlar Şikayet Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir