Bacak Bacak Üstüne Atmak Neden Bu Kadar Sakıncalı

Bacak Bacak Üstüne Atmak Neden Bu Kadar Sakıncalı

Prof. Dr. Şendur, bacak bacak üstüne atmak sakıncalı uyarısında bulundu. Sırt ağrılarına sebep olduğu belirten Şendur, aynı zamanda kan dolaşımını da yavaşlatıyor dedi.

Prof. Dr. Şendur, bacak bacak üstüne atarak oturmanın sakıncalı olduğunu ifade etti. Bacak bacak üstüne atıp oturan insanlarda sıklıkla bel ve sırt ağrılarına rastlandığını ifade eden Şendur, aynı zamanda kan dolaşımı da yavaşlıyor ifadesinde bulundu. Nasıl oturmalıyız? Prof. Dr. Şendur, sırt vücuda en çok destek olan yerdir diyerek sırtımıza önem vermeniz gerekir açıklamasını yaptı. Şendur sözlerine düzgün oturmak ilke edinilmelidir ifadelerini de ekledi. Sırt ağrıları tedavi edilememesi durumunda kronik sorunlara sebep olur diyen Şendur, “Otururken öne doğru eğilmemeye dikkat edin. Omuzlarınız öne doğru gelmesin. Sürekli olarak omuzlarınızı geri itin ve midenizi içinize çekin. Böylece vücudun ağırlığını eşit olarak çeşitli bölgelere dağıtmış olursunuz” ifadelerini kullandı.

Oturma Alışkanlığı Edinin

Prof. Dr Ömer Faruk Şendur, oturma alışkanlığının önemli olduğunu vurguladı. Özellikle çocuk yaşlarda oturma alışkanlığının edinildiğini, çocuklarda sırtüstü ya da yüzüstü ders çalışmanın sırt ağrılarına sebep olacağını belirterek, “Boyun ve bele göre sırttaki omurlar daha az hareketlidir. Bu nedenle büyüme çağında kan dolaşım problemlerine ait omur düzeyindeki gelişim hastalıkları, en çok sırtta görülür” dedi.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Laser'le ve Akupunktur'la Bel Fıtığı Tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir