Arıların Doğal Antibiyotiği Propolis Her Derde Deva!

Arıların Doğal Antibiyotiği Propolis Her Derde Deva!

Arıların her ne kadar balından faydalanırken artık doğal antibiyotiği olan Propolis ile de yanık tedavilerinde faydalı olan bir yönü bulunmuştur.

Yaraların kısa zaman iyileştirilmesinde ve dokuların yeniden yenilenmesinde çok büyük bir fayda sağladığını söyleyen AksuVital Kimya Yüksek Mühendisi Fatma Ebru Koç, özellikle arıların kovanlarında zamanla meydana gelen çatlaklara karşı da hasar tamir edici özelliğinin olduğunu vurguluyor.

Propolis, vücut direncinin arttırılmasında ve bağışıklık sistemlerinin en iyi şekilde güçlenmesine de oldukça fazla katkı sağladığından dolayı Arıların Doğal Antibiyotiği Propolis yaşantımız içerisinde de uzun süre yer alacağa benziyor. Fatma Ebru Koç, açıklamasına devam ederek arılarda ki propolis doğal antibiyotiğin mikroptan arındırıcı, mantarlara karşı, vücut direncinin arttırılması, bakteri üremesini durdurucu, iltihapları yok edici, damar tıkanıklığını açıcı, oksitlenmeyi veya moleküllerdeki bozulmayı kısa süre içerisinde durdurucu etkisi olduğunu söyledi. Ayrıca propolisin insan hayatı ve sağlıklı bir yaşam için oldukça önemli bir anbiyotik içeriğine sahip olduğunun da altını çizdi. Tıp alanında yanık tedavisinin haricinde ağız ve diş etleri içinde büyük oranda tedavi edici kanıtlara sahip olduğunu da dile getirdi. Üstelik Avrupa’da 12. yy’da görülen kanıtların da olduğunu belirtti.

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Cildi Gençleştiren Besinler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir