Anne ve Babaların Çocukları İçin Dikkat Etmesi Gerekiyor

Anne ve Babaların Çocukları İçin Dikkat Etmesi Gerekiyor

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Bölümü’nden Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şükrü Özen ebeveynleri uyardı. 8 yaşının altındaki çocukların cep telefonu kullanmamaları gerektiğini vurgulayan Doç. Dr. Şükrü Özen; yetişkinin kafa yapısı ile çocuğun kafa yapısının aynı olmayacağına dikkat çekti.

Bir yetişkinin kafatasının adeta bir zırh gibi olduğuna dikkat çeken Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Şükrü Özen; 8 yaşın altındaki çocukların kafatasının böyle olmadığını belirtti. Kesinlikle 8 yaş altındaki çocuklara cep telefonu kullandırılmaması gerektiğini ifade eden Doç. Dr. Şükrü Özen; elektromanyetik dalgalanmaların daha yoğun bir şekilde beyne doğru ilerleyeceğini belirtti. Şükrü Özen tarafından AA muhabirine yapılan açıklamada; özellikle son yıllarda cep telefonu kullanımının yaygınlaşmasına dikkat çekilirken; artık küçük çocukların elinde de cep telefonları olduğu söyledi. Bunun yanlış olduğunu ifade eden Şükrü Özen; ebeveynlerin bu konuya dikkat etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Doç. Dr. Şükrü Sözen; ebeveynlerin olduğu kadar, çocukların gelişimine katkı sağlayan eğitimcilerin de bu konuya dikkat etmeleri ve çocukları cep telefonlarından uzaklaştırmaları gerektiğini belirtti. 8 yaşın altındaki çocukların kafatasının hassas olacağını dile getiren Özen; “daha çok elektromanyetik dalga beyne gidebilir, bu da çocuğun zihinsel gelişimine zarar verir” dedi.

 

 

Kaynak: Limithaber.com

Okunmaya Değer Yazı!  Tıp Dünyasında Hastalıkların Keşfi İçin Bir Yöntem Geliştirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir