Anne ve Babaların Çocukları İçin Dikkat Etmesi Gerekiyor

Dil/Languages: Türkçe

Anne ve Babaların Çocukları İçin Dikkat Etmesi Gerekiyor

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Bölümü’nden Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şükrü Özen ebeveynleri uyardı. 8 yaşının altındaki çocukların cep telefonu kullanmamaları gerektiğini vurgulayan Doç. Dr. Şükrü Özen; yetişkinin kafa yapısı ile çocuğun kafa yapısının aynı olmayacağına dikkat çekti.

Bir yetişkinin kafatasının adeta bir zırh gibi olduğuna dikkat çeken Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Şükrü Özen; 8 yaşın altındaki çocukların kafatasının böyle olmadığını belirtti. Kesinlikle 8 yaş altındaki çocuklara cep telefonu kullandırılmaması gerektiğini ifade eden Doç. Dr. Şükrü Özen; elektromanyetik dalgalanmaların daha yoğun bir şekilde beyne doğru ilerleyeceğini belirtti. Şükrü Özen tarafından AA muhabirine yapılan açıklamada; özellikle son yıllarda cep telefonu kullanımının yaygınlaşmasına dikkat çekilirken; artık küçük çocukların elinde de cep telefonları olduğu söyledi. Bunun yanlış olduğunu ifade eden Şükrü Özen; ebeveynlerin bu konuya dikkat etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Doç. Dr. Şükrü Sözen; ebeveynlerin olduğu kadar, çocukların gelişimine katkı sağlayan eğitimcilerin de bu konuya dikkat etmeleri ve çocukları cep telefonlarından uzaklaştırmaları gerektiğini belirtti. 8 yaşın altındaki çocukların kafatasının hassas olacağını dile getiren Özen; “daha çok elektromanyetik dalga beyne gidebilir, bu da çocuğun zihinsel gelişimine zarar verir” dedi.

 

 

Kaynak: Limithaber.com

Dil/Languages:

Okunmaya Değer Yazı!  Kadın Hastalıkları Bölümünün Sorumlulukları Nelerdir
Türkçe

Hakkında Skolyoz

Okudunuz mu?

Annede Loğusalık Dönemi Nasıl Gelişir

Annede Loğusalık Dönemi Nasıl Gelişir?

Dil/Languages: Türkçe Yeni doğum yapan kadına loğusa, doğumu takip eden ilk 6 haftalık zaman dilimine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir